Yazar İsmail Atasever Ayrıcalığı

Bu haber 12 Aralık 2016 - 0:02 'de eklendi ve 880 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

 

Sevgili okurlarım, bugünkü köşe yazımda Muğlalıların yakınen tanıdığı saygın bir isimden bahsedeceğim. Evet bu isim Hamle Gazetesi’nin Genel Yayın Koordinatörü İsmail Atasever ile ilgili biraz olumlu yazılar yazmak istiyorum. İsmail Atasever Hocamız Gazete’de göreve başlamadan önce Muğla Milli Eğitim camiasında başarılı görevler yapmış. Tabi bu sırada da öğretmen meslektaşları tarafından kendisine saygı ve sevginin en büyüğü gösterilmiş. Muğla ve ilçelerinde Hele eğitim camiasının İsmail Abisi olarak anılmakta ve yazıları da okuyucular tarafından keyifle okunmakta.

Sevgili okurlarım, İsmail Atasever Hocam öğretmenlik mesleğinden gelişinden mi bilinmez tam anlamıyla bir başöğretmen görünümü veren saygın bir isimdir. Çünkü Hamle Gazetesi’nde uzun yıllardan bu yana birlikte beraber çalışmamız oldu. İnsanlara karşı saygınlığını hiçbir zaman elden bırakmayan bir eğitimci gazeteci yazardır. Kendisinin siyasi görüşü belli olmasına rağmen diğer partili dostları ile devamlı uyum içinde olmuş. Kendisini toplulukta kabullendirmiş renkli bir isim olduğu kadar deneyimli bir yazardı. Zaman zaman yazmış olduğu köşe yazılarında insanları kırmamaya özen gösteren bir yazar olduğunu söylemek istiyorum.

Sevgili okurlarım, biz gazeteci yazarlar olarak zaman zaman dozumuzu kaçırırız insanları tenkit etmeyi severiz. Ama Hamle Gazetesi’nin Genel Yayın Koordinatörü İsmail Atasever’de bunu göremezsiniz. Yumuşak üslupları ile yazılarını mümkün mertebe düzgün yazmaya çalışır. Öyle de olduğu için Sayın Atasever Muğla genelinde çok sevilen ve sayılan bir yazardır. İşte ben de son birkaç yıl önce Sayın Atasever’in görüşlerini benimseyip mümkün mertebe vatandaşlara Hamle Gazetesi’ndeki köşe yazılarımda olsun cız köşemde olsun onure edici yazılarım oluyor ve devam edecekte bu da tabi Sayın Atasever’den kaynaklandığını söyleyebilirim.

Sevgili okurlarım, İsmail Atasever dostum bazı meslektaşlarımız gibi kendisine gelen telefonları açmamazlık yapmaz, eğer meşgulse bilahare gelen telefonun karşılığını verir. Asıl konuya gelecek olursak Gazeteci-Yazar İsmail Atasever gibi insanların hala Muğla halkını aydınlatıcı yazılar yazmasının ayrı bir güzellik olduğunu söylemek istiyorum. Çünkü etliye sütlüye karışmaz adam gibi yazı yazar benim de çok değer verdiğim İsmail Atasever dostum örnek alınacak saygın bir isimdir yazmış olduğu yazılarla. Kendine kötü bir ima bırakmak istemiyorsan Yazar İsmail Atasever gibi dost canlısı isimleri örnek almalıyız diye düşünüyorum sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.