Yaz sıcakları kan bağışını azalttı

Bu haber 20 Temmuz 2016 - 11:58 'de eklendi ve 418 kez görüntülendi.

Yaz sıcakları kan bağışını azalttıMuğla Kızılay Kan Merkezi, yaz döneminde kan bağışı oranlarında ciddi bir azalma olduğunu bildirerek bağış sayısını arttırmak amacıyla harekete geçti ve Kan Bağış Otobüsü ile vatandaşların ayağına gidiyor.

Hafize Ataseven

Muğla Kızılay Kan Merkezi, yaz döneminde kan bağışı ciddi bir azalma olduğu gerekçesi ile bağış sayısını arttırmak amacıyla harekete geçti. Kan bağışını yeniden arttırmak için, Kan Bağış Otobüsü ile vatandaşların ayağına giden Kızılay Kan Merkezi Cumhuriyet Meydanı’nda bağış toplayacak.

Kan bağışında bulanmak isteyen ancak kan merkezine gidemeyen vatandaşlar için harekete geçen Kızılay Kan Bağış Otobüsü, 23 Temmuz Cumartesi gününe kadar Cumhuriyet Meydanı’nda gönüllülerden kan bağışı toplayacak. Kan bağışının önemini anlatmak, aynı zamanda bağış toplamak ve kan bağışında bulunmak isteyen duyarlı vatandaşların yaz sıcaklarından etkilenmemesi için bağış otobüsü ile Cumhuriyet Meydanı’na gelen Kızılay Kan Merkezi Kan Bağış Otobüsü 19 Temmuz Salı – 23 Temmuz Cumartesi günleri arasında bağışçılardan kan bağışı alacak.

Vatandaşların yaz sıcaklarından etkilenmemesi ve bağış sayısının azalmaması için Muğla Kızılay Kan Merkezi, akşam saatlerinde de hizmet veriyor.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.