Yaz Dönemi İlaçlamaları Başladı

Bu haber 17 Mayıs 2013 - 18:59 'de eklendi ve 663 kez görüntülendi.

yazdonemiilaclama123134654Muğla Belediyesi, sinek ve rahatsız edici koku oluşumunu önleyici tedbirler kapsamında yaz dönemi ilaçlamalarına başladı.
Haber Merkezi
Muğla Belediyesi’nin yaz aylarındaki çalışmaları hakkında bilgi veren Muğla Belediyesi Çevre Mühendisi Erdem Şenel; “Muğla Belediyesi’nin en büyük yatırımlarından biri olan Kanalizasyon Şebekesi ve Atıksu Arıtma Tesisi’nin devreye girmesi ile en fazla sinek kaynağı olan fosseptikler devre dışı kalmıştır. Sinek ve rahatsız edici koku oluşumunu önlemek için, ilk başta evsel atıklar her gün düzenli olarak belirli saatlerde, ambalaj atıkları da YEKAP ile haftanın belirli günlerinde toplatılmaktadır. Kimyasal çalışmalarımız kapsamında ise dere altları, durgun göletler, bahçe, kanalizasyon bacaları vb. yerlerde ilaçlama, larva ergin hale gelmeden ve Sağlık Bakanlığı Biyosidal Ürünler Yönetmeliğine uygun ilaçlar ile yapılmaktadır.” dedi.
Son dönemdeki yağışlar ve havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeni ile ortaya çıkan ot sineği ile mücadele konusunda da bilgi veren Erdem Şenel; “Ot sineğini önlemek için araç üstü soğuk sisleme cihazı kullanılıyor. Araç üstü ilaçlama, Menteşe Bölgesi, şehir merkezi, Kötekli, Yeniköy, Ortaköy ve Düğerek olmak üzere belirli günlerde ilaçlama yapılıyor. İlaçlamalar 2 araç, 2 ilaçlama personeli ile sürdürülmektedir. Ayrıca vatandaşlara sinekle mücadele konusunda hazırlanan afiş ve broşürler belirli aralıklarla dağıtılmaktadır.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.