Yayman, aşure dağıttı « Hamle Gazetesi

Yayman, aşure dağıttı

Bu haber 26 Kasım 2013 - 1:30 'de eklendi ve 1.203 kez görüntülendi.

yaymanasuredagitti1231265132134132AK Parti Muğla Büyük Şehir Belediye Başkan Aday Adayı Mestan Yayman, Dalyan’da yapılan aşure gününde vatandaşlara aşure dağıttı. Aşure dağıtım noktasına gelemeyen yaşlılara aşure götüren Yayman, vatandaşlarla sohbet etti.
Haber Merkezi
AK Parti İlçe Kadın Kolları Dalyan Cumhuriyet Meydanında muharrem ayı nedeniyle vatandaşlara ve partililere aşure ikram etti. Meydanda düzenlenen etkinliğe AK Parti Ortaca İlçe Başkanı Mesut Yazan, AK Parti Muğla Büyük Şehir Belediye Başkan Aday Adayı Mestan Yayman, AK Parti Ortaca İlçe Kadın Kolları Başkanı, gençlik kolları başkanı ile partililer ve vatandaş katıldı.
AK Parti Muğla Büyük Şehir Belediye Başkan Aday Adayı Mestan Yayman, aşure dağıtılan noktaya gelemeyen yaşlı vatandaşlar başta olmak üzere diğer vatandaşlara aşure götürerek ikram etti. Aşure dağıtan Büyükşehir Başkan Aday Adayı Mestan Yayman, daha sonra vatandaşlarla tek tek sohbet etti.
Böyle günlerin insan hayatında çok büyük önem arz ettiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Yayman, “Her gün olması gerektiği gibi bu günlerde toplumuz da daha fazla birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Bugünde kadın kollarımız her yıl yaptıkları aşure gününü bugünde yaptılar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Aşure etkinliğini her yıl yaparak geleneksel hale getirdiklerini belirten AK Parti İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Mulise Özcan, “ Her yıl muharrem ayında aşure etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Etkinliğimiz ile vatandaşlarımızla normal günlerde yaptığımız sohbetimize bir fırsatta koymuş oluyoruz. Etkinliğimize katılan herkese teşekkür ederim” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.