Yatırımların lideri Yatırım İzleme

Bu haber 04 Nisan 2019 - 2:43 'de eklendi ve 754 kez görüntülendi.

Muğla İl Koordinasyon Kurulu 2019 yılı ikinci toplantısı Muğla Valiliği Özer Türk Salonu’nda yapıldı. Vali Esengül Civelek başkanlığında yapılan toplantıda Muğla kamu kurum ve kuruluşlarının yatırımları açıklandı. Bu yatırımlar da sektörlerde kamu hizmetleri sektörü 64 Milyon 724 bin lira lider olurken, kuruluşlar arasında Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı 59 milyon 288 bin en fazla yatırım yapan kurum oldu.

Muhittin Direk

Muğla İl Koordinasyon Kurulu 2019 yılı ikincisi toplantısı Muğla Valiliği Özer Türk Salonu’nda yapıldı. Vali Esengül Civelek başkanlığında yapılan toplantıda Muğla kamu kurum ve kuruluşlarının yatırımları açıklandı. Bu yatırımlar da sektörlerde kamu hizmetleri sektörü 64 Milyon 724 bin lira lider olurken, kuruluşlar arasında Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı 59 milyon 288 bin en fazla yatırım yapan kurum oldu.

Toplantı da konuşan Muğla Valisi Esengül Civelek, “Son yıllarda ilimiz genelinde eğitimden sağlığa, spordan tarıma orman ve su işlerinden ulaştırmaya, aile çalışma ve sosyal hizmetlerden kültür ve turizme kadar her alanda önemli yatırımlar gerçekleştirilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarımızca gerçekleştirilen yatırımlarda ulaştırma ve altyapı ile tarım ve orman bakanlığı yatırımları ilk sırada yer almaktadır. İlimizin gelişimine kalkınmasına katkı sağlayan yatırımları gerçekleştiren tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Sektörlerin Lideri kamu hizmetleri sektörü

Vali Civelek , “2019 yılı mart sonu itibariyle ilimiz genelinde kamu kurum ve kuruluşların 6 milyar 106 milyon 735 bin lira proje tutarlı işi bulunmaktadır. Bu projeler için önceki yılarda yapılan harcama tutarı 1 milyar 140 milyon 724 bin liradır. Dönem sonu itibariyle 144 milyon 493 bin lira harcama yapılmış olup, nakdi gerçekleşme oranı yüzde 24, fiziki gerçekleşme oranı yüzde 35’tir.

Sektör itibariyle değerlendirildiğinde en yüksek harcama İŞKUR ile Aile Çalışma ve sosyal Hizmetler il müdürlüğü hizmet binaları, Menteşe Hükümet Konağı, kırsal altyapı (KIRDES) yatırımları ve çeşitli ilçelerde içme suyu kanalizasyon ve arıtma tesisleri gibi önemli altyapı yatırımları için 64 milyon 110 bin TL ile diğer kamu hizmetleri sektöründe yapılmıştır. İkinci sırada Muğla- Kale-Tavas, Yatağan-Milas, Korkuteli-Çavdır/Fethiye-Kalkan yol yatırımları için 59 milyon 664 bin TL harcama yapılan ulaştırma sektörü üçüncü sırada, her çeşit eğitim kademesinde derslik, spor salonu, altyapı ve bilimsel projeler için 13 milyon 629 bin TL harcama yapılan eğitim sektörü yer almaktadır.

Kuruluşlarda Lider Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı

Vali Civelek son olarak, “Kuruluşlar itibariyle en yüksek harcamayı 59 milyon 288 bin TL ile Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı yapmıştır. Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü 37 milyon 109 bin Tl ile ikinci, Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü 22 Milyon 255 bin TL ile üçüncü sırada yer alan kuruluşlar olmuştur. Toplum 259 projeden 17 proje tamamlanmış, 146 proje devam etmektedir, 61 proje ihale aşamasında olup, 35 projeye ise başlanmamıştır” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.