Yatırım destek ve tanıtım stratejileri belirleniyor

Bu haber 20 Aralık 2016 - 0:10 'de eklendi ve 335 kez görüntülendi.

gekaGüney Ege Kalkınma Ajansı, illerin yatırım ortamının iyileştirilmesi, yatırım destek ve yatırım olanaklarının tanıtımına ilişkin somut hedefler ve 2017 yılında bu hedeflere ulaşmak için illerdeki kurumlarca gerçekleştirilecek eylemleri belirlemek amacıyla Muğla, Aydın ve Denizli’de “İl Yatırım Destek ve Tanıtım Çalıştayları” düzenledi.

Haber Merkezi

Güney Ege Kalkınma Ajansı, illerin yatırım ortamının iyileştirilmesi, yatırım destek ve yatırım olanaklarının tanıtımına ilişkin somut hedefler ve 2017 yılında bu hedeflere ulaşmak için illerdeki kurumlarca gerçekleştirilecek eylemleri belirlemek amacıyla Muğla, Aydın ve Denizli’de “İl Yatırım Destek ve Tanıtım Çalıştayları” düzenledi.

Çalışma, illerdeki yatırım destek ve tanıtımı konusunda; yatırımların gelişmesinin önündeki engelleri tespit etmek, kısa, orta ve uzun vadeli ortak öncelik ve faaliyetleri belirlemek, ilin rekabet gücü ve potansiyeli olan sektörlerine odaklanmayı sağlayacak yönlendirme ve destek faaliyetlerini tespit etmek amacıyla bu alanda ilgili kurum kuruluşları bir araya getirerek aralarında hedef birliği sağlamak amacıyla Kalkınma Ajansları’nın koordinatörlüğünde “İl Yatırım Destek ve Tanıtım Strateji” belgelerinin hazırlanması için yapılıyor.

Söz konusu stratejilerin hazırlanması kapsamında GEKA, Aydın, Denizli ve Muğla’da geçtiğimiz ay çalışmalara başladı. Öncelikle illerdeki ilgili kurum ve kuruluşlarının katılımıyla odak toplantıları düzenleyen GEKA çalışanları, bu toplantılarda diğer kurum ve kuruluşların da görüşleri doğrultusunda üzerinde çalışılacak sorun alanlarını belirledi. Ardından sırasıyla 13 Aralık’ta Muğla’da, 14 Aralık’ta Aydın’da ve son olarak 15 Aralık 2016 tarihinde Denizli’de “İl Yatırım Destek ve Tanıtım Çalıştayları” gerçekleştirildi.

Stratejiler yürürlüğe girdikten sonra düzenli izleme toplantıları ile 2017 yılında yapılması planlanan eylemlere ilişkin gelişmeler takip edilerek sonuç ve gelişmelerle ilgili Kalkınma Bakanlığı ayrıca bilgilendirilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.