Yatağan’ın Güzelliği İçin Uğraş Veren Tarcan Oğuz « Hamle Gazetesi

Yatağan’ın Güzelliği İçin Uğraş Veren Tarcan Oğuz

Bu haber 17 Nisan 2016 - 20:36 'de eklendi ve 1.315 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, bugün Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz’la ilgili bir şeyler yazmak istiyorum. Tarcan Oğuz uzun yıllar belediyede amir olarak çalıştıktan sonra CHP’den siyasete atıldı. Sayın Oğuz önceleri siyaset yapmıyor muydu, elbette yapıyordu. Hem de ön planda yapıyordu. Tabi bu süre içinde 18 yıldan bu yana belediye başkan yardımcılığını başarılı bir şekilde sürdüren Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz yapış olduğu başarılı çalışmalarla belediyenin bel kemiği haline geldi. İşi gücü acaba Yatağan belediyesi adına ilçeye daha ne gibi güzellikler getirebilirim düşüncesiyle çalışmalarını gece gündüz yerine getirmekte. Yine ayrıca yapmış olduğu başarılı işlerinden dolayı yetkililerden onlarca plaketle ödüllendirilmiştir.

Sevgili okurlarım, Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz belediye işlerinin haricinde üç beş kitap çıkartıp Yatağan’ın tarihi güzelliklerini ve önemli kişileri kaleme alan bir yazardır. Yine ayrıca Yatağan ve yöresinde ne kadar kültürel yer varsa bunun bilgileri Sayın Oğuz’dan alınır. Çünkü kendisi uzun yıllardan bu yana tarihi kültürel konularda çalışan bir simadır.

Sevgili okurlarım, Yatağan’ın tarihi yerleri anlatıldığı zaman Sayın Oğuz’un bilgi vermesi ile olur. Bu konuda kendisi bilinçli biridir. Dıştan Yatağan’a gelen birçok devlet yetkililerine de Yatağan’la ilgili bilgiler verip aydınlatır. Hatta zaman zaman Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde tarihi kültürel konularda konferans vermiş bir yazardır. On parmağında on hüneri olan Tarcan oğuz Yatağan’a ilgili bilgiler yazmış olduğu onlarca kitapla da ilçenin tanıtımında katkıları olan renkli bir isimdir.

Sevgili okurlarım, Sayın Oğuz Muğla bürokratlarının da yakınen tanıdığı iş bitirici bir isimdir. Hele hele Muğla basını ile çok iyi geçinen her fırsatta Muğla basına da bilgi veren bir isimdir. Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz basın içinde sadece beni seven biri değildir. Ama ben yine de Yatağan adına birçok güzellikleri yerine getirdiği için bugünkü yazımda kendisini onurlandırdıysam ne mutlu. Son söz ise Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan oğuz ilçesi adına güzellikler sergilemesini bilen bir bürokrat olduğunu söylemek istiyorum sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
BURAK SAVUCU 10 Haziran 2016 / 01:18

Saygıdeğer Tarcan Oğuz Başkanımız ve çalışmalarıyla alakalı düşüncelerinizi içeren yazınızı okuyunca bizlerin de duygularımıza tercüman olduğunuzu gördüm! Sadece bürokrat kimliğiyle değil aynı zamanda her yaşa hitap eden bir Ağabey ruhuyla Yatağan Halkı’nın gerçekten hizmetine adamış bir birey olduğu aşikar!Bizlerde kendisini tanımış olmaktan büyük onur ve mutluluk duyuyoruz selamlar,saygılar!