Yatağan’ın Gururları Fettah-Niyazi Şahbudak Kardeşler

Bu haber 23 Ekim 2017 - 0:37 'de eklendi ve 1.123 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, kendini kabullendirmek istiyorsan insanları kırmayacaksın, güler yüzlü olacaksın. Yapmış olduğun konuşmalar karşı taraftaki insanlar tarafından zevkle dinlenilecek sözün eri olacaksın. Sahtekarlık yapmayacaksın, insanlara karşı yaklaşımın gayet samimi bir hava içinde olacak. Yani adam gibi adam olabilmen için kendini sevdirip saydıracaksın. İşte bu güzelliği Yatağan’da gerçekleştiren genç işadamları olan Tekşahlar Ticaret A.Ş. ortaklarından kardeş olan Fettah Şahbudak ve kardeşi Niyazi Şahbudak gibi olacaksın.

Sevgili okurlarım, Yatağan halkının da yakinen tanıyıp bildiği bu iki genç evladımız kimsenin etlisini sütlüsüne karışmaz. Her ikisi de Atatürk ilkelerinden ayrılmayan saygın işadamlarıdır. Hele hele hiçbir parti ile de ilişkileri olmadığı için haklarında herhangi bir dedikodu yapılmaz. İlçenin sayılan ve sevilen ailelerinden olan rahmetli Cavit Şahbudak’ın evlatları olan bu ikilinin işi gücü değişik yerlerdeki işyerlerini takip edip Yatağan ekonomisine katlı sağlamak. Öyle de olduğu için fazla tatil yapamadıkları da söylenir. Ancak Şahbudak kardeşlerin Fettah ve Niyazi Şahbudak’ın çok önemli bir özellikleri var o da avcılık merakı. Her iki kardeşin son sistem güzel av tüfeklerinin yanı sıra eğitilmiş av köpekleri de olup devamlı meraklarını fırsat buldukça dağlarda, bayırlarda av yapmak.

Sevgili okurlarım, Yatağanlı işadamları kardeşler Fettah Şahbudak ve Niyazi Şahbudak yanlarında çalıştırmış oldukları onlarca işçi ile bir patron gibi değil dost gibi geçinirler. Öylede olduğu için Tekşahlar Ticaret AŞ.’de çalışan işçilerde patronlarını çok severler. Aileleri ile mutlu bir yaşantısı olan Şahbudak Kardeşler her aile gibi çocuklarının istikbalini de iyi düşünüp titizlikle ne yapılması gerekirse yerine getirirler. Her şeyden önce bu iki kardeş hayırseverliği ile tanınırlar ve gelen giden tüm müşterilerine de güler yüzlülükle karşılarlar. Öyle de olduğu için Fettah-Niyazi Şahbudak kardeşler Yatağan’ın onuru ve gururu olduğunu dile getirirler. Bizden söylemesi sevgili Fettah ve sevgili Niyazi evlatlar sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.