Yatağan’ı yasa boğan ölüm

Bu haber 20 Şubat 2018 - 23:39 'de eklendi ve 1.274 kez görüntülendi.

Yatağan Belediyesi çalışanlarından, Perizat Bender’in zamansız ölümü Yatağan’ı yasa boğdu. İlçenin saygın ailelerinden olan ve herkesim tarafından sevilen güler yüzlü sempatik olarak bilinen Perizat Bender belediye personeli arkadaşları tarafından gözyaşlarını içinde son yolculuğuna uğurlandı.

Hüseyin Kocabıyık

Bir yıl önce amansız hastalığı yakalandıktan sonra İzmir’de bir özel hastanede tedavi gören Yatağan Belediyesi çalışanı 45 yaşında bir çocuk annesi Perizat Bender’in zamansız ölümü Yatağan’ı yasa boğdu.

Bender’in cenazesi Yeni Mahalledeki evinden alınarak Merkez Camii’nde Yatağan Müftüsü Abdullah Kılıç tarafından cenaze namazı kıldırıldı.

Daha sonra Yatağan Belediyesi önünde tören yapıldı. Burada Emekli öğretmen Fehmi Özsoy, mesai arkadaşı Raziye Küçük ve Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, konuşurken tüm cenazeye katılanlar gözyaşlarını tutamadı.  Cenaze törenine, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, CHP İl Başkanı Mürsel Ablan, Muğla Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksek Okulu Müdürü Abuzer Kızıl, eski milletvekili Fevzi Topuz, siyasi partilerin temsilcileri sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, yakınları ve binlerce vatandaş katılırken, Kızı Pelin, Yatağan Meslek Yüksek Okulu Müdür yardımcısı olan babasına sarılarak gözyaşı döktü.

Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, yaptığı konuşmada, “Perizat çok önemli çok kıymetli bir çalışanımızdı. Babası Hamdi Önal yakın arkadaşım olduğu için onu çocukluğundan beri tanırım. Onu koruyamadık. Yatağan halkının yakınlarının başı sağ olsun acımız büyük’ dedi ve hem kendi ağladı hem de dinleyenleri ağlattı.

Burada Merkez  Camii imamı Cemil Çamcı tarafından yapılan duadan sonra  Bender’in cenazesi Yatağan Şehir Mezarlığında toprağa  verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.