Yatağan’dan Ankara’ya destek eylemi

Bu haber 17 Nisan 2014 - 21:03 'de eklendi ve 550 kez görüntülendi.

yataganaankaradestek65115165165Muğla’nın Yatağan ilçesinde enerji ve maden işçileri ile aileleri, özelleştirmeye karşı Ankara’da Özelleştirme İdaresi Başkanlığı karşısında kurdukları direniş çadırı ile mücadele eden işçilere destek için eylem yaptı.

Haber Merkezi

Muğla’da bulunan Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy termik santralleri ile bu santrallere kömür temin eden linyit sahaları ve Kemerköy Liman Sahası’nın özelleştirme kapsamına alınmasının ardından Yatağan’da enerji ve maden işçilerinin düzenlendikleri eylemler devam ediyor. Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy termik santralleri ve bu santrallere kömür temin eden işçilerin bağlı bulundukları Maden İş Sendikası ve TES İş Sendikası Yatağan Şubesi’ne üye işçiler Yatağan’da AK Parti ilçe binasına yürüdü.

Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yatağan ve Havalisi Şube Başkanlığı Mali Sekreteri Volkan Ergenç, yaptığı açıklama; “213 gündür Yatağan Termik Santrali önüne kurduğumuz direniş çadırımızda nöbetteyiz. Bu süre içerisinde mücadelemizi kamuoyu gündemine taşımak için açlık grevleri, yürüyüşler, mitingler gibi çeşitli eylemler gerçekleştirdik. Kamuoyundan da gerek yerel gerekse genel anlamda yeterli desteği ziyadesiyle aldık. Buradan destek olan tüm emek dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Kavgamız sadece özelleştirme mücadelesi değil; emek mücadelesidir. Hak gasplarına karşı direniş mücadelesidir. Hak arama mücadelesidir” dedi.

Basın açıklamasının sona ermesiyle birlikte toplanan kalabalık grup, olaysız bir şekilde dağıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.