Yatağan’daki deve güreşleri ücretsiz

Bu haber 05 Mart 2016 - 0:03 'de eklendi ve 1.197 kez görüntülendi.

deve güreşi (2)Yatağan’da 12 yıldan bu yana gerçekleşen deve güreşleri festivali bu yılda Pazar günü gerçekleşecek.

Hüseyin Kocabıyık

Yatağan’da 12 yıldan bu yana gerçekleşen deve güreşleri festivali bu yılda Pazar günü gerçekleşecek. Yatağanlı işadamı Mehmet Serdaroğlu’nun maddi katkıları ile gerçekleşecek güreşlere 150 devenin katılacağı kıran kırana bir deve güreşi gerçekleşecek. 3 yıldan bu yana Yatağan’daki gerçekleşen deve güreşlerinin parasal konularını ise İşadamı Mehmet Serdaroğlu’nun üstlenmesi üzerine deve güreşine gelecek olan vatandaşlar güreşleri ücretsiz olup güzel bir deve güreşi seyredecekler.

Ege Bölgesi’nden 150’den fazla devenin Yatağan Orman Alanı’nda güreşmesi sonrası elde edilecek bazı gelirlerin Yatağanspor’a verileceği dile getirildi. Pazar günü yapılacak olan deve güreşleri de Yatağanspor ve Yatağan Meslek Yüksekokulu’na yararına gerçekleştirilecek. Yatağanlı İşadamı Mehmet Serdaroğlu, “Belediye Başkanımız H. Haşmet Işık güreşlerin yapılması için maddi katkıda bulunur musunuz sorusu üzerine, ben de Yatağan halkının bir evladı olduğum için seve seve kabul ettim. Yine de bu tür yardımlar etmeye devam edeceğim” dedi.

Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık ise, “Yatağanlı hemşerimiz işadamı Mehmet Serdaroğlu maddi katkıda bulunduğu için güreşleri ücretsiz yapıyorum. Sayın Serdaroğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.