Yatağan’da üst yapı çalışmaları

Bu haber 15 Ocak 2014 - 7:36 'de eklendi ve 646 kez görüntülendi.

yataganustgecit651621Yatağan’da kaldırımların ardından engelli yolların yapımına başlanıldı.
Haber Merkezi
Yatağan Belediyesi, yaya kaldırımlarını, görme engellilerin kullanımına uygun hale getirmek için “görme engelli taş” uygulaması başlattı.
Yatağan Belediyesi tarafından kaldırım kaplaması işlemi devam ederken engelliler ile ilgili kaldırım düzenlenmesi çalışmalarına da başlandı. Cumhuriyet Caddesi kaldırımlarına yer karosu ve engelli beton karosu döşeme yapımı işini alan Önyapı’ya, hak ediş maliyeti 51 bin 224 TL tutacak olan yerin 29 Kasım’da yer teslimi yapıldı. Teslimin ardından çalışmalara geçtiğimiz günlerde başlanırken şu anlık dış mekan karosunun yapımının sürdüğü, önümüzdeki günlerde de engelli beton karosunun döşeme işlemine başlanacağı öğrenildi.
Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, engelli yer karosu işleminin şu an için belirli bir bölgede uygulanacağını fakat önümüzdeki günlerde bu yer karolarının tüm ilçeye yayılacağını söyledi. Başkan Işık, “Görme engellilerin en büyük sorunlarından olan kaldırımlar, belediyemiz tarafından yeniden düzenleniyor. Yaya kaldırımlarını, görme engellilerin kullanımına uygun hale getirmek için ‘görme engelli taş’ uygulaması başlattık. Geçtiğimiz günlerde kaldırım kaplaması çalışmalarıyla başlayan süreç, engelli vatandaşlarımız için döşenen yer karosu çalışmalarıyla sürüyor. Buradaki çalışmalar, diğer mahalle ve caddelerde yapılacak olan çalışmalarla sürecek” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.