Yatağan’da OZM hizmet içi eğitim semineri

Bu haber 28 Şubat 2018 - 0:28 'de eklendi ve 527 kez görüntülendi.

Yatağan Orman İşletme Müdürlüğünde ‘Ormanların Kanun Dışı Müdahalelerden Korunması ve Orman Zararlıları ile Mücadele’ konulu eğitim semineri yapıldı.

Sultan Kocaklulak

Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde OZM (Orman Zararlılarıyla Mücadele) Şube Müdürlüğünün Hizmet İçi Eğitim Programında bulunan “Ormanların Kanun Dışı Müdahalelerden Korunması ve Orman Zararlıları ile Mücadele” konulu eğitim semineri Yatağan Orman İşletme Müdürlüğünde yapıldı. Eğitim seminerine Yatağan Orman İşletme Müdürü Eşref Şen, Yatağan, Milas ve Kavaklıdere Orman İşletme Müdürlüklerinde görevli teknik elemanlar ile orman kolluk gücü görevi yapan Orman Muhafaza Memurları katıldı.

Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü toplantı salonunda bir gün süren eğitim seminerinde OZM Şube Müdürlüğü Mühendisi Selçuk Güler tarafından “Orman bitkisi ve bitkisel ürünlerine arız olan zararlı organizmalar ile teknik mücadele yönetmeliği” ile “305 sayılı orman zararlılarıyla mücadele esasları ile ilgili tebliğ” anlatıldı.

Yine Muğla Orman Bölge Müdürlüğü kurum avukatı Gökhan Orhan tarafından ise “293 sayılı ormanların kanun dışı müdahalelerden korunması esasları ile ilgili orman suçlarının takip ve soruşturma yönetmeliği” ile “7064 sayılı orman suçlarına müdahale ile ilgili tamim” anlatıldı. Yatağan İlçe Emniyet Müdürlüğünden Polis Memuru Tuğrul Bayraktar tarafından silah bakımı temizliği ve atış eğitimi konusu anlatıldı.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.