Yatağan’da kuran kurslarında 400 kişi eğitim gördü

Bu haber 06 Haziran 2013 - 23:07 'de eklendi ve 733 kez görüntülendi.

yatagandakurankursu12132163543Yatağan Müftülüğü’ne bağlı merkez, kasaba ve köylerde bulunan Kur’an kurslarında öğrenim gören öğrenciler için Halk Eğitim Merkezi’nde belge töreni ve yılsonu etkinliği düzenlenirken, açılan kurslarda bugüne kadar 400 kişinin eğitim gördüğü öğrenildi.
Haber Merkezi
Yatağan Müftülüğü’ne bağlı merkez, kasaba ve köylerde bulunan Kur’an kurslarında öğrenim gören öğrenciler için Halk Eğitim Merkezi’nde belge töreni ve yılsonu etkinliği düzenlenirken, açılan kurslarda bugüne kadar 400 kişinin eğitim gördüğü öğrenildi. Programa öğrenciler ve aileleri katıldı. Oldukça yoğun bir katılımın gözlendiği programda öğrenciler eğitim-öğretim yılı sürecinde öğrendiklerini ve hünerlerini sergilerken, 400’e yakın öğrencinin kurslardan çeşitli dönemlerde yararlandığı ve 141 öğrencinin başarı belgesi aldığı öğrenildi.
Programın açılış konuşmasını yapan Yatağan Müftüsü Şahabettin Yılmaz eğitim sürecini tamamlayan öğrencileri kutlayarak; “Mirac Kandili gününde böyle bir vesileyle programı hazırlayan, sunan ve okudukları Kur’an ve ilahilerle bugünü yaşatan herkesin şükran duygularıyla Mirac kandillerini tebrik ediyorum. Yatağan gibi büyük ve güzel bir ilçede yüce ve mukaddes kitabımızı öğrenmek için özveride bulunan öğrencilerimizin bu gayretlerinin boşa gitmeyeceğini, zira Peygamberimizin ‘’sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir’’ buyurduğunu; İnsana verilen en kıymetli nimetin zaman ve Kur’an olduğunu; Zamanını Kur’anla geçirmelerinden dolayı da Kur’anın kalbimize, kabrimize ve kıyametimize aydınlık olacağını hatırlatmak istiyorum. Öğreticilerimizin ve öğrencilerimizin yıl boyu yapmış oldukları çalışmalarından ve hizmetlerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz. Kuran Kursu öğreticilerimiz Merve Küçükkahraman, Nurgül Birden, Birsen Karataş, Gülcan Özen, Ümmü G ülsüm Kavgacı, Saime Pınar, Güldane Yıldırım, Betül Tuzcu, Betül Köroğlu, Zeynep Kaya, Zeliha Güçlü, Ayşegül Beyhan,Yasemin Taşlıcalı’ya ayrı ayrı teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuşurken, program öğrencilerin Kur’an, ilahi ve şiirleriyle devam etti ve belge dağıtımı gerçekleştirildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.