Yatağan’da Kocadon rüzgarı

Bu haber 11 Mart 2019 - 1:39 'de eklendi ve 405 kez görüntülendi.

Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon, Yatağan ilçesine gelerek Tes-İş ve Maden-İş sendikalarını ziyaret etti.

Hüseyin Kocabıyık

Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon, Yatağan ilçesine gelerek Tes-İş ve Maden-İş sendikalarını ziyaret etti.

Demokrat Parti Yatağan Belediye Başkan Adayı Mehmet Serhat Serdaroğlu ile birlikte Tes-iş Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik’i, Maden İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Osman İlhan’ı ziyaret eden Kocadon, sendikaların çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Kocadon, kendi belediyecilikleri döneminde 20 yıldır hiçbir işçi ve emekçi çalışanını üzmediğini belirterek, sözleşmeleri onların refahını gözeterek 15 dakika gibi bir sürede imzaladığını ifade etti.

Kocadon Yatağan’a defalarca gelmesine rağmen bu gelişinde yine sevgi gösterileri ile karşılandı. Maden İş, Tes İş Sendika binalarında işçilerin sevgi gösterileri ile karşılanırken Maden İş Sendikalarının Şube Başkanı Osman Baykal, Tes İş Sendikası Şube Başkanı Fatih Erçelik ise Sayın Kocadon’a ayrı bir ilgi gösterdiler.

Tes İş Sendikası’nda konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un konuşması kesilip kendisine hitaben ‘Sayın Başkan Yatağan Belediyesi’ne yapmış olduğunuz yardımlar unutulmaz diye konuşan işçiler alkışlandı ve Sayın Kocadon’a oy vereceklerini söylediler.  

Ayrıca sendikal faaliyetlerin bir vatandaşlık hakkı olduğunu isteyen isçisinin istediği sendikaya üye olabildiğini de ifade eden Kocadon ilginç ancak gözden kaçan bir hususu da şöyle ifade etti:

Bir belediyede en önemli görev insanlık adına çöp hizmetlerinde çalışan işçilerin üzerindedir. Bir düşünün çöp hizmetlerini empati yapın o halde bir çöp işçisine sözleşme zamanı ne ücret verirseniz verin hakkını ödeyemezsiniz. İşte mesele burada dedi biz işçinin hakkını alın teri soğumadan fazlasıyla veren bir belediyeyiz ve Büyükşehir Muğla’ya Belediye Başkanlığında inşallah geldiğimiz gün işçimizle sendikamızla kucaklaşıp en hızlı bir zamanda Muğla’yı en güzel çehreye kavuşturacağımızdan herkes emin olsun, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da işçinin emekçinin yanında olacağım. İşçimiz emekçimiz kazanacak.”

Te-İş başkanı Fatih Erçelik ve Maden-İş Şube Başkanı Osman İlhan’ın sendikal faaliyetlerle ilgili problemlerini anlattığı ve özellikle işçi haklarının savunulması belediyelerde Türk-İş’e bağlı sendikal faaliyetler noktasında yaşanılan zorlukları ifade etmeleri gündemin sendikalar üzerine yoğunlaşmasına neden oldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.