Yatağan’da Kendini Kabullendiren Saygın Bayan Şengül Özcan

Bu haber 17 Eylül 2018 - 3:13 'de eklendi ve 908 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, bugünkü köşe yazımı Yatağan’ın saygın ailelerinden olan ilçe genelinde hanımefendiliği ve saygınlığı ile bilinen Şengül Özcan’dan bahsetmek istiyorum. 50 küsur yıllık gazetecilik hayatımda ilk kez Yatağan ve köylerinde adı güzelliklerle anılan rahmetli işadamı Salih Zeki Özcan’ın sevimli eşi Şengül Özcan Hanım örnek bir bayan. Yatağan’da hal ve hareketleri konuşma tarzıyla örnek bir bayan olarak bilinir Şengül Hanım. Ailesinden almış olduğu terbiyeden mi bilinmez rahmetli olan babası Hüseyin Akbaş ve annesi Kadriye Hanım’ı bu duyarlılıklarından dolayı tebrik etmek gerekir.

Sevgili okurlarım, Şengül Özcan ablamız nasıl anadan babadan güzel terbiye aldıysa aynı güzellikleri 3 evladı olan başarırlı bir öğretmen olan sevimliliği ile tanınan Gözde Alan bugün Muğla’da eşi Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Anestezi Uzmanı Hekimi Kudret Alan ve çocuklarıyla birlikte güzel bir hayat sürdürmekte. Şimdi gelelim benimde çok değer verdiğim işadamı aynı zamanda Muğla Tic. ve San. Odası Meclis Başkanı H. Koray Özcan’la ilgili kısa da olsa bir şeyler yazacağım. Koray Bey ilçenin saygın ailelerinden olan dedesi Yatağan eski Belediye Başkanı olan Mehmet Özcan’ın torunu olmaktan çok mutludur. Hele sevimli eşi ilçe genelinde takdir edilen METEM’de Müdür Yardımcısı olan Nerdem Özcan Hanım ve çocukları ile birlikte olmaktan mutlu olurlar. Nerdem Hanım’da eğitim camiasında öğrencilerin öğretmeni değil de ablası gibi bilinir.

Sevgili okurlarım, Şengül Hanım’ın en büyük oğlu olan Mehmet Özcan Muğla’da Yeminli Mali Müşavir görevinde olup eşi Selin Hanım’da Muğla’da Özel bir bankada Müdürlük görevinde bulunmaktadır. Yatağan’ın medeni iftarı olan Şengül Özcan Abla’mız ilçe genelinde hiçbir kişiyi kırmadığı her konuşmasında canım diye bahsettiğim bir değerdir. Sevgili okurlarım yazımın başında ailesinden aldığı terbiyeden mi bilinmez dediğim doğrudur. Hakikaten öyle. Çünkü Şengül Hanım uzun bir süre önce ablası Serpil Hanım’ı kaybetmişti ve bu büyük acıyı hala yaşamakta olduğu görülür. Abla Serpil Hanım sevgisi de işte böyleydi.

Sevgili okurlarım, her toplulukta kendini saydıran ve sevgi duyulan Sayın Şengül Özcan Hanım’ın (Pazar) önceki gün aile eşrafıyla birlikte hele hele torunlarıyla güzel bir yaş günü gerçekleştirerek mutluluklarını paylaştılar. Bu yaş gününü duyan Yatağan’dan çok sayıda seven ve sayanı Şengül Özcan Hanım’ın yaş gününü kutlamaları mutluluklarını bir kez daha perçinleştirdiler. Biz de ne diyelim sevip saydığım Şengül Özcan ablama daha nice sağlıklı yaşam diler Yatağanlıların medeni iftarı olan Şengül Özcan Hanım’a daha nice yaş günleri yapması dileğinde bulunuyorum sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.