Yatağan’da ekiplere iş başı eğitimi « Hamle Gazetesi

Yatağan’da ekiplere iş başı eğitimi

Bu haber 26 Mayıs 2018 - 12:51 'de eklendi ve 439 kez görüntülendi.

Yatağan Kavşak Depo Alanında Yatağan ve Kavaklıdere Orman İşletme Müdürlüklerinde görevli yangın söndürme ekiplerinin iş başı eğitimleri yapıldı.

Sultan Kocakulak

Muğla Orman Bölge Müdürlüğünce orman yangınlarına karşı görev yapan ekiplerin iş başı eğitimleri yapılıyor. Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde yapılan eğitimlerde 12 Orman İşletme Müdürlüğünde görev yapan arazöz ve yangın söndürme ekipleri eğitimden geçiriliyor. Bu kapsamda Bölge Müdürlüğünde iş başı eğitimlerinin ilki Yatağan Orman İşletme Müdürlüğünde yapıldı. 18 Mayıs Cuma günü yapılan tatbikatta Yatağan ve Kavaklıdere Orman İşletme Müdürlüklerinde görev yapan ilk müdahale aracı, tanker ve arazöz ekipleri eğitimden geçirildi.

Yapılan eğitime Muğla Orman Bölge Müdürü Mehmet Çelik, Bölge Müdür Yardımcısı Enver Demirci, Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Mehmet İşçi, Yatağan Orman İşletme Müdür Vekili Yunus Aydın, İşletme Şefleri, İş güvenliği uzmanları, Orman muhafaza memurları ve yangında görevli işçiler katıldı.

Muğla Orman Bölge Müdürü Mehmet Çelik, Yatağan’da gerçekleştirilen eğitim öncesi işçilerle bir araya gelerek sohbet etti. Çelik, hatasız kazasız bir yangın sezonu diledi.

Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde Şube Müdürü Mehmet İşçi, Şube Mühendisleri İsmail Durak, Suat Ünal ve Hasan Sağlar tarafından verilen eğitimlerde araç gereçlerin kullanılmasında dikkat edilecek hususlar, arazözlerde su pompası kullanımı ve bakımı, malzemelerin kontrolü, kişisel koruyucu güvenlik malzemelerin kullanımı ve bakımı, tim oluşumu ve yangına müdahale şekilleri konularında bilgi verildi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.