Yatağan’da CHP’den Belediye Başkan Aday Adayı Çokluğu

Bu haber 20 Eylül 2018 - 0:38 'de eklendi ve 6.790 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Yatağan CHP’sinde hareketlilik başladı 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler için şimdiden CHP içinde belediye başkanlığına soyunanların isimler delegeler arasında konuşulmaya başlandı. Mevcut Belediye Başkanı H. Haşmet Işık adaylığını açıklarken eski CHP İlçe Başkanlarından olan Av. Halil Arslan ben de varım diyen isimler arasında. Çünkü Sayın Arslan azimli bir şekilde köylerde ve mahallelerde dolaşıp belediye başkanlığı için kendisinin desteklenmesini istiyor. Başkan Işık eğer aday olmazsam destek vereceğim isim ise Beyaz Eşya Mağazaları sahibi Mesut Günay olur derken Belediye Meclis üyelerinden Veteriner Hekim Eyüp Katırcı’ya da belediye başkanı olması için ısrarcı olan CHP delegeleri var. Eski Sendika Başkanlarından olan Ali Akalp iki ay önce CHP’den belediye başkan adaylığını açıklayan isimlerden. CHP’nin kurt politikacılardan il genel meclisi eski başkanı emekli eğitimci Cemal Gürpınar’a da partililerin baskısı sonucu CHP’den Belediye Başkan aday adayı olduğu bilgisini aldık.

Sevgili okurlarım, Yatağan’da CHP’den belediye başkan adaylığı için birçok ismin adı geçmekte. Ancak bu isimlerde nabız yokladığı görülüyor. Muğlalı Muhasebeci Ali Irgat 5 yıl önce CHP’den aday olmasına rağmen adı bile geçmemişti. Şimdi Ali Irgat tekrar CHP’den belediye başkan adaylığını açıklasa da yolunun açık olacağını tahmin etmiyorum. Çünkü Yatağanlı CHP’li seçmen aynen şöyle sesleniyor: Muhasebeci Ali Irgat Muğla’da oturan, ilçeye ara sıra gelen aynı zamanda da CHP seçmeninin benimsemediği bir isim olarak söylüyorlar.

Sevgili okurlarım, Yatağan’da güçlü isim belediye başkan adayı olmazsa yapılacak olan seçim AKP’nin olur görüşündeyim. Yatağan’da CHP’de uzun yıllar CHP İlçe Başkanlığı görevinde bulunan geçtiğimiz yıl tekrar aday olmayan Veteriner Hekim Kamil Genek köylerde çok etkili ve köylüleri yakinen tanıdığı için destek vereceği aday güçlü olur diyorum.

Sevgili okurlarım, Belediye Başkanı H. Haşmet Işık’ın delege üzerindeki baskısını da unutmayalım. Kendisi aday ama aday olmazsa belediye personeli ve delege üzerinde etkenliğinin büyük olduğunu da vurgulayalım. Yatağan CHP’sinde 4’lü, 5’li grup var. Bakalım hangi aday belediye başkanı olur? Çünkü parti içinde hırlaşmalar sürüyor. Bugünün CHP İlçe Başkanı Kemal Özler’in CHP içinde herhangi bir etkenliği yok. Çünkü Başkanı Işık tarafından formalite olarak CHP İlçe Başkanlığına atanmıştı. Böylelikle CHP ilçe Başkanı Kemal Özler’in delege üzerinde hele köylerde hiç etkinliği olmadığı tüm CHP’liler tarafından bilinmekte. 2019 da yapılacak olan yerel seçimlerde CHP büyük bir yara alırsa bu da partililer arasında Kemal Özler’e olan tepkilerinden kaynaklanabilir. CHP Genel Merkezi tarafından Kemal Özler Yatağan Belediye Başkan Adayı olarak atanırsa bu durum CHP seçmeni tarafından büyük bir tepkiye neden olacağı kesin. Acaba Ankara CHP’si hangi aday adayını belediye başkanı adayı olarak atar. Bu da partililer tarafından merakla beklenmekte. Çünkü CHP Genel Merkezi ön seçim olmadığını söylüyor da onun için söylüyorum sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.