Yatağan’da CHP Mi, Yoksa AK Parti Mi Kazanacak?

Bu haber 25 Şubat 2019 - 1:30 'de eklendi ve 1.651 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım Yatağan’da şimdiye kadar görülmemiş kıran kırana bir yerel seçim havası var. CHP’nin Belediye Başkan Adayı Av. Halil Arslan grubu ile birlikte çalışırken, İyi Parti yöneticileri ise CHP Adayı için gecesini gündüzüne vererek seçmenden oy istiyorlar. CHP-İyi Parti yetkilileri ve parti üyeleri seçimleri alacağız diye yüzlerindeki gülücükler görülebiliyor.

Sevgili okurlarım Ak Parti Belediye Başkan Adayı Makine Mühendisi Mustafa Toksöz’de ise hiç dur durak yok. İlçe genelinde gitmediği mahalle kalmadı. Tabi beraberinde Cumhur İttifakı ortaklarından MHP Teşkilatı ile çalışmaları tam gaz devam ediyor. MHP’liler AK Parti’den daha fazla çalışıyorlar. Tabi çalışacaklar, çünkü sen Ak Parti olarak MHP’ye 5 meclis üyeliği verirsen o kadar olacak tabi. Ancak bazı Ak Partili seçmenler ise MHP’ye 5 Belediye Meclis üyeliği verilmesine karşılar. AK Parti’nin eski ilçe başkanlarından olan Mustafa Şahbaz’ın 1. sıra belediye meclis üyeliği verilmesine parti içinde bir hareketlilik oldu. Çünkü Mustafa Şahbaz ılımlı bir politikacı oluşu AK Parti’ye puan kazandırır diye konuşanlar çoğunlukta. Söylenmesi gereken bir laf var onu da anlatayım, CHP’nin Ak Parti Belediye Başkanlığına bir iş bırakılmadı. Her iki parti de kim fazla oy getirir düşüncesiyle belediye meclis üyesi sıralamaları yapıldı. Tabi bu meclis üyeliği listelerini beğenmeyenlerde oldu.

Sevgili okurlarım şu kısa bir süre de hangi parti güzel çalışırsa Yatağan’daki belediye başkanlığını kazanır görüşündeyim. Çünkü her iki partide çalışmalarına tam gaz hız veriyorlar. İlçe genelindeki HDP’liler CHP’ye oy vereceklerini dile getirirlerken Mehmet Serdaroğlu’nu da DP’den Belediye Başkan Adayı olması acaba hangi partiye zarar verir onu da seçim sonucunda öğreneceğiz. Ama şunu da söyleyeceğim 31 Mart’ta Mehmet Serdaroğlu’nun partisi DP’ye oy verenlerin çoğunluğu geçtiğimiz seçimlerde Ak Parti lehine oy kullanıyorlardı. Yani anlayacağınız DP’nin Belediye Başkan Adayı Mehmet Serdaroğlu’nun aday olması ne getirir ne götürür onu da bekleyelim görelim sevgili okarlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
gerçek CHP'li 26 Şubat 2019 / 21:35

Hüseyin Abi Muğla’da CHP’nin durumunu Milletvekili sıralamasından başlamak üzere değerlendirmek gerekiyor. Oda TV yazarı Ahmet Torun Türkmen’in CHP milletvekili adayları ile tespiti özetle “CHP’de listelerin böylesine öznel, bilimsel, parti hukuku, hakkaniyet ve emek kriterleriyle bağdaşmayan bir anlayışla hazırlanması, hiç de rastlantısal bir şekilde hazırlanmadığını, aksine üzerinde titizlikle çalışıldığı görülüyor. Listeleri oluşturan Bülent Tezcan ve çevresinin bu konsepte uyması ve genel başkanın da buna evet demesi ciddi olarak düşünülmesi gereken bir tehlike.” diye devam ediyor. Milletvekili sıralamasından sonra Seyit Torun ve Muğla’da partiyi işgal edenlerin dayatması sonucu hazırlanan Belediye Başkanları listesinin de Ahmet Torun’un Milletvekili sıralaması ile ilgili özetle “düşünülmesi gereken tehlike” nin devam ettiği atanmayan başkan adaylarından ortaya çıkıyor. Hasan Haşmet Işık Başkan teslim olmayıp, faşizmle mücadele etseydi Seyit Torun ve yerli işbirlikçilerinin Muğla’lı CHP’lilere dayattığı adaylar gece kaçardı. Haşmet Başkanda seçimi kazanırdı.