Yatağan’da Böylesine Bir Seçim Görülmedi

Bu haber 11 Nisan 2019 - 1:28 'de eklendi ve 1.066 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Yatağan’da 48 yıllık CHP saltanatı bitti. CHP’yi bitirenlerde CHP’li bazı küskün seçmenler oldu. Bilindiği üzere yarım asır yıl CHP Belediye Başkanları tarafından yönetilen Yatağan Belediyesi 31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra geçen dönem az bir oyla seçimi kaybeden Makine Mühendisi Mustafa Toksöz koltuğuna oturarak göreve başladı. Birçok CHP’li kendi partilerine niçin oy vermedi, CHP’nin Belediye Başkan Adayı Av. Halil Arslan’dı. Sayın Arslan’ın önceki yapılan seçimlerde oyunu başka partilere verdiği dile getirilerek biz de böyle yaparak intikamımızı aradan 5 yıl geçse de yerine getiririz ve getirdik de diye konuşanların olduğunu söyleyebilirim.

Sevgili okurlarım, Yatağan CHP’si 31 Mart Yerel Seçimlerinde görülmemiş bir mağlubiyet alıp ilçe ve köy genelinde bir şok etkisi yaptığı söyleyebilirim. CHP’nin bazı kurmaylarının ise partiye hiç katkısı olmadı. Hal böyle olunca yarım asır yıl içinde CHP hiç böylesine mağlubiyet almamıştı. Her iki başkan adayı arasındaki oy farkı AK Parti lehine 3 bin 450 oy oldu. Sevgili okurlarım doğruyu söylemek gerekirse Ak Parti’nin Yatağan Belediye Başkan Adayı Makine Mühendisi Mustafa Toksöz’e ilgi fazlaydı. Hem kendi partisinin oylarını aldığı gibi CHP, MHP, DP, DSP seçmeninin de oylarını alıp bir rekor kırdı. Mustafa Toksöz’e yapılan tercih neydi biliyor musunuz, dürüst kişiliği, güler yüzlü olması, sempatik hareketleri ile de Yatağan seçmeninin gözüne girdi. Yatağan Belediye Başkanı olan Mustafa Toksöz 39 köyde rekor düzeyin de bir oy alıp köylüler tarafından köylü başkanımız diye adlandırılıyor. Köylülerin söyledikleri de doğru, çünkü köylülerin ekseriyeti de büyük çoğunlukla Yatağan Belediye Başkanı AK Parti Adayı Mustafa Toksöz’e oy verdi.

Sevgili okurlarım, MHP’nin 1. sıra Belediye Meclis üyesi işadamı Remzi Çay MHP’li arkadaşları ile başarılı bir şekilde çalışması yapması AK Parti’nin Adayı Mustafa Toksöz’ün fazla getirtip belediye başkanı olmasını sağladı. Doğruyu söylemek gerekirse AK Partililer yoğun bir şekilde çalışma yaptılarsa da 1. sıra belediye meclis üyesi işadamı Remzi Çay ve grubunu köylere gidip yoğun bir şekilde çalışması da AK Parti’nin adayı Mustafa Toksöz’ün oy patlamasına neden oldu. Diğer partilerden de Sayın Toksöz’e bir hayli oy geldiği de gözlendi.

Sevgili okurlarım, Sayın Toksöz gitmiş olduğu köylerde seçmenlerin her isteklerini yerine getireceğim sözünü vermesi de oy patlamasına neden oldu. Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz devlet imkânları elinde olan çok sayıda işsiz olan gençlere iş imkânı sağlayabileceğini de söyledi ve Yatağan Belediye Başkanlığını çok sayıda oy farkı ile yani 3 bin 450 oyla AK Parti’nin belediye başkanı oldu. Son söz ise Yatağan’ın yeni Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’e tebrikler. Çünkü efendiliği ile büyük bir başarı gösterdi ve CHP’nin kalesi de böylelikle yıkılmış oldu sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
gerçek CHP'li 11 Nisan 2019 / 22:40

Sayın Hüseyin Abi Yatağan, Ortaca, Ula ve Dalaman İlçelerinde CHP’nin seçimi kaybetmesinin tek nedeni ; Muğla’da TEK ADAM REJİMİ oluşturmak için Muğla’da ve Genel Merkezde CHP’yi işgal edenlerin marifetidir. Muğla’da partiyi işgal edenler 2015 İl Kongresinden sonra CHP İl yönetimi ve ona biat eden İlçe Yönetimleri ile Osman Başkanın Büyükşehirde oluşturduğu CHP karşıtı yapılanma 2015-2019 yılları arasında koordineli çalışarak CHP’yi Muğla’da bitirmişlerdir. Yapılması gereken İl yönetimi ile ona biat eden İlçe yönetimlerinin Genel Merkez tarafından derhal görevden alınarak, yerlerine Büyükşehir Başkanı ve Milletvekillerine biat etmeyen (özellikle Mürsel Alban) partililerin hak ve hukukunu savunacak, partililere sahip çıkacak İl ve İlçe yönetimlerinin göreve getirilmesi gerekir. Böyle giderse birkaç seçim önce Muğla’da CHP’nin bir tek İl Genel Meclisi üyesinin (Salih Karadağ) seçildiği seçimdeki duruma düşer. Yapılanları anlatmak sorun değildir. Sorun partililere sahip çıkmaktır. Ayrıca Muğla’lı CHP’lilerin başta Bülent Tezcan ve Seyit Torun’u Muğla İline sokmaması gerekir. Muğla’da dört İlçede CHP’nin seçimleri kaybetmesi ile Menteşe İlçesi seçim sonuçlarını Genel Merkezin iyi okuması gerekir. Gereken yapılmazsa yapılacak ilk seçimde Muğla’da CHP biter.