Yatağan’da Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık Siyaseti

Bu haber 06 Aralık 2015 - 19:43 'de eklendi ve 1.305 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Yatağan’ın CHP’li Belediye Başkanı H. Haşmet Işık bilindiği üzere 3 dönem belediye başkanlığı görevinde bulunmuştu. Son yapılan yerel seçimlerde de tekrar CHP’den Belediye Başkan Adaylığını koyup tekrar Yatağan’ın 4. dönem belediye başkanlığını yürütmektedir. Sayın Işık CHP Genel Merkezi tarafından 3. dönem ve 4. dönem belediye başkan adayı olmasında bir hayli zorluklar çekmişti. CHP Genel Merkezi 3. Dönem Yatağan Belediye Başkanlığı içi Av. Halil Arslan’ı, 4. Dönem Belediye Başkanlığı içinde İl Genel Meclisi Bakanı Cemal Gürpınar’ı atama yapmıştı. Ancak Yatağan Belediye Başkanı kurt bir siyasetçi olduğunu gösterip her iki atamada da CHP Genel Merkezi’ne gidip haftalarca burada kalıp 3. dönem başkan adayına atanan Av. Halil Arslan, 4. dönem belediye başkanlığı adaylığına atanan Cemal Gürpınar’ın adaylıklarını iptal ettirmiş. Sayın Işık kendinin Yatağan Belediye Başkan Adayı olmasını sağlatmıştır.
Sevgili okurlarım, Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık CHP Genel Merkezi’nde tüm hünerlerini gösterip 4. dönem de Yatağan’ın Belediye Başkanı olması Ankara’da kendisini Belediye Başkanı Adayı atattırdığının nasıl gerçekleştiğini bilemeyiz. Konuşulan birçok söylentiler var. Ben şunu söylemek istiyorum Sayın Işık’ın hünerlerinin önünde oynanmaz. Sevdiği sevmediği kişilere devamlı olumlu cevap verir, yine yapacağından geri kalmaz anlayacağınız. Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık’ın önünde siyaset yapmak bir hayli zordur. Bu konuda şunu söylemek istiyorum: Başkan Işık 4. Dönem Belediye Başkanlığını nasıl kazandı, siyasi tecrübeleri ile bilinçli bir şekilde hareket edip belediye başkanlığında rekor seviyeye ulaştı. Başkan Işık çalışan CHP delegelerini kendisi seçer ve seçtiği üyelerle birlikte alınacak kararları birlikte alırlar. Yani Yatağan CHP delegeleri fire vermeden toplu halde oylarını kullanırlar. İşte bu birlik ve beraberliktir.
Sevgili okurlarım, daha neler neler, Sayın Işık’ın aleyhine konuşayım yoksa lehine mi konuşayım bilemiyorum ki? Nasıl mı diye soracaksınız, ilçede CHP İlçe Başkanı mı seçilecek, CHP delege seçimi mi olacak mutlaka kendi grubu ile birlikte ayarlar. Tabi bu ayarlama da aylar öncesinden belirlemeye çalışılır. CHP İlçe Yönetimi içinde önceden belirlediği isimleri yönetime getirirler. Yani anlayacağınız Yatağan’ın en bilinçli en tutarlı aynı zamanda da adını kurt politikacı olarak andıran Başkan Işık milletvekili seçimini bir yıl öncesinden hangi milletvekili adayını destekleyeceklerini açıklar. Ve yıllardan bu yana da tam destek verdiği milletvekili adayları Yatağan’dan toplu halde oy alıp milletvekili olduklarını bilirim.
Sevgili okurlarım Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık’ın tasvip edilmeyecek yönleri yok mu? Elbette var tabi. Her insanın kendilerine göre hataları olabilir. Ama biz bu konulara şimdilik girmiyoruz. Elbette her kesimin mutlaka hataları vardır. Sayın Işık’ın hayırseverliğine gelince hemen hemen her gün vatandaşlara yani fakir fukaraya Belediye olanaklarından olsun, kendi imkânlarından olsun yardım elini uzatmasını sever. Son zamanlarda yine kendisinde büyük bir değişiklik gördüm. Parti içindeki muhalif grupları CHP’nin yeni seçilen yönetimini alıp bir nebze de olsa ilçedeki CHP’ye birleştirmeye çalıştığı görüldü.
Sevgili okurlarım, yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık’a sordum: Sayın Işık senin yolsuzluklarla ilgili çok sayıdaki dosyanın mahkemede olduğu söylenir. Bu konu da ne söylersin: Hüseyin Ağabey bu yolsuzluk konusu yıllardan bu yana konuştular ama mahkemedeki dosyalarımın hepsinden aklandım. Allaha şükür alnım ak yüzüm pak. Benim hedefim ilçeme hizmet etmek olacak dedi. Yine başka bir sorum daha oldu: Sayın Işık sizin için belediye başkanlığı görevini taraflı yürütüyor konuşmaları var. Cevap olarak Hüseyin Ağabey eğer ben taraflı bir belediye başkanı olmuş olsaydım ilçe halkının sağcısından da solcusundan da oy alıp Yatağan Belediye Başkanı olmazdım. Elbette tabi her vatandaşın siyasi görüşleri vardır. Buna da saygı göstereceksin. Ben CHP’liyim ama Belediye içinde hiçbir zaman particilik yapmadım. Ama CHP içinde partililerimle her zaman birlik ve beraberlik içinde hareket ederim. Şimdi ise yine önceden olduğu gibi çalışmalarımı sürdürüp yeni seçilecek olan CHP İl Başkanlığı için uğraşlarımız sürecek dedi.
Ben onu bunu bilmem, yiğidi öldür ama hakkını da ver derler ya Başkan Işık ilçesinde sosyal etkinliklerde olsun vatandaşa yapmış olduğu yardımların haricinde bilhassa okullara olmak üzere kuruluşlar ve kurumlara yapmış olduğu yardımlar unutulmamalıdır. Hele en önemlisi ise ilçe ve mahallelerindeki çocuklara maddi ve manevi yardımlarda bulunması Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın adının güzelliklerle anılmasını sağlıyor sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.