Yatağan’da bayramlaşma

Bu haber 27 Eylül 2015 - 22:38 'de eklendi ve 728 kez görüntülendi.

yatagannnYatağan da Bayramlaşma törenleri Bayramın 2. günü Belediye Toplantı Salonunda yapıldı.

Hüseyin Kocabıyık

Yatağan da Bayramlaşma törenleri Bayramın 2. günü Belediye Toplantı Salonunda yapıldı.

Çok yoğun katılımın olduğu törende Muğla CHP İl Örgütü Milletvekilleri ile birlikte toplu halde ilçeye gelip CHP adına gövde gösterisi yaptılar. Bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Sevgi ve barışın maliyeti yok ama kin ve nefretin faturası ağır oluyor” dedi.

Yatağan Belediyesi Toplantı salonunda gerçekleştirilen bayramlaşmaya Kavaklıdere Kaymakamı Cevat Çelik, Yatağan Garnizon Komutanı Yüzbaşı Engin Ocak, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, CHP Muğla Milletvekilleri Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan, Prof. Dr. Nurettin Demir, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, CHP eski Milletvekili Fevzi Topuz, Milletvekili Adayları Av. Burak Erbay, Süleyman Girgin, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, dernek ve oda temsilcileri, muhtarlar ile çok sayıda vatandaş katıldı. Törende sırasıyla, Yatağan Belediye Başkanı hasan Haşmet Işık, CHP Muğla Milletvekilleri Akın Üstündağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün, Yatağan Kaymakamlığına vekâlet eden, Kavaklıdere Kaymakamı Cevat Çelik, birer konuşma yaptılar. Konuşmacılar terörüm son bulması temennisinde bulunarak birlik beraberlik mesajı verdiler.

Ülkemizin içinden geçtiği sıkıntılı günlerin bir an önce son bulması yönünde iyi niyet mesajlarının verildiği protokol konuşmalarında söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün, ‘’Bir birimizden enerji alarak önümüzdeki bu yolda hep beraber yürüyeceğiz. Toplum olarak en çok ihtiyacımız olan şey karşılıklı olarak hoşgörü, sevgi ve saygı. İnanın en maliyetsiz ve en güçlü şey sevgidir. Birbirimizi sevelim ve saygı gösterelim. Sevgi ve barışın maliyeti yok ama kin ve nefretin faturası ağır oluyor. Sevgi ile Tüm sorunların çözümlendiğini göreceğiz, toplumumuzu kimsenin germesine izin vermeyelim ’’ diye konuştu.

Gerçekleşen törende CHP’nin eski Milletvekili Fevzi Topuz vatandaşlar tarafından ilgi odağıydı. Salonda bulunan tüm kesimle tek tek öpüşüp bayramlaşması ise dikkate çekti.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ise konuşmasının ardından bayramlaşmaya gelen miniklere tek tek harçlık dağıtarak onlarla şakalaştı ve hepsi ile tek tek ilgilendi. Bayramlaşma mera simi hep birlikte çektirilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.