Yatağan’da 830 litre sahte içki ele geçirildi

Bu haber 05 Nisan 2017 - 0:22 'de eklendi ve 783 kez görüntülendi.

Muğla’nın Yatağan İlçesi’ne bağlı Bozarmut Mahallesi’nde jandarma tarafından düzenlenen operasyonda 830 litre sahte içki ele geçirildi. Olayla ilgili olarak bir kişi hakkında yasal işlem başlatıldı.

Kadir Tamer

Muğla’nın Yatağan İlçesi’nde piyasaya sürülmek istenildiği tahmin edilen 830 litre sahte içki jandarmanın operasyonu ile geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, Yatağan İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından kaçak içki yapımı ve satımını önlemek amacıyla başlatılan istihbarı çalışmalar neticesinde ilçede bir kişinin evinde sahte içki ürettiği bilgisine ulaştı. Bu bilgi üzerine harekete geçen ekipler sahte içkilerin Bozarmut Mahallesi’ndeki evde üretildiğini tespit etti. İstihbarı çalışmaların tamamlanmasının ardından jandarma ekipleri tarafından geçtiğimiz gün sabah saatlerinde Bozarmut Mahallesi’nde bulunan eve operasyon düzenlendi.

Gizli bölmelerde bulundu

Operasyon kapsamında yapılan aramalarda evin mutfak kısmının tabanında özel olarak hazırlanmış ahşap gizli bölmede 5 litrelik ve çeşitli ebatlarda toplam 30 litre sahte içki ele geçirildi. Evin eklentisinde bulunan hayvan ahırında yapılan aramalarda ahırın altında özel olarak yapılan mahzende ise 220 litrelik varillerde üzerinde damıtma tertibatı bulunan 3 adet tam dolu, 1 adet yarım dolu olmak üzere yaklaşık 800 litre sahte içki ele geçirildi. Operasyon kapsamında evde ve ahırda yapılan aramalarda ele geçirilen toplam 830 litrelik sahte içkiye el konulurken, bir kişi hakkında yasal işlem başlatıldı. Operasyon kapsamında ele geçirilen sahte içkilerin önümüzdeki günlerde piyasaya sürüleceği iddia edildi.

Muğla Jandarma Alay Komutanlığı tarafından konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada, toplum destekli anlayış çerçevesinde halkımızın sağlığını tehdit eden, ölümlere sebep veren ve vergi kaybına neden olan tüm kaçakçılık olayları ile mücadeleye kararlılıkla devam edileceği bildirildi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.