Yatağan’da 8 Aday Adayı Atanacakları Günü Bekliyorlar

Bu haber 12 Kasım 2018 - 1:39 'de eklendi ve 1.112 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, son günlerde siyasetle ilgili yazılar yazıp okuyucularıma bilgilendirmeye çalışacağım. 20 bin nüfuslu Yatağan’da sanki bir genel seçim olacakmış gibi CHP Belediye Başkan adayları kendilerinin belediye başkanı adaylığına atanacakmış gibi mahallelere gidip seçmenlere güzel görünmeye çalışıyorlar. Sevgili okurlarım CHP’nin aday adayları gidilmedik yer bırakmıyorlar. Onu da şunun için yapıyorlar, CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu il ve ilçelere atayacağı belediye başkan adaylarını partililere sorduğu gibi demokratik kitle örgütlerine, muhtarlara ve vatandaşlardan bilgi aldıktan sonra bir değerlendirme yapacağız diye konuşmuştu. Hal böyle olunca CHP’nin belediye başkan adaylığı için 8 aday adayı kıyasıya yarış içine girip seçmenlerin ayağına indiler.

Sevgili okurlarım, CHP’de demokratlaşmadan ayrılmaya başladı. Çünkü CCHP yıllardan bu yana CHP delegeleri ile seçim yapıp adayını öyle atardı. Ne söylüyor CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Türkiye genelinde CHP Örgütü içinde büyük bir hizipleşme var. Hele hele bazı CHP’liler delegeleri kendi tekeline almış. Bizim asıl tercih edeceğimiz vatandaşlar, demokratik kitle örgütleri, partide adını güzelliklerle andıran isimler ve saygın vatandaşlardan bilgiler alıp başkan adaylarımızı ona göre atayacağız diye konuşması üzerine Yatağan CHP Belediye Başkan aday adayları şimdilik birbirlerini kırmadan kendilerinin desteklenmesini istiyorlar. Yatağan CHP içinde hizipleşme yok mu? Tabi elbette var, o da azınlıkta olduğu için pek önemli değil. İlçede yarınlarda ne olur bilemem ama 8 belediye başkan aday adayının birbirlerine kırıcı konuşmamaları da ayrı bir güzellik.

Sevgili okurlarım, önceden de yazdığım gibi Yatağan CHP’sinin belediye başkan aday adayları Ali Irgat Muhasebeci, Ali Akalp Sendika eski başkanı, Cemal Gürpınar il genel meclis eski başkanı, Kemal Özler CHP eski ilçe başkanı, mevcut belediye başkanı H. Haşmet Işık, Mesut Günay esnaf, Eyüp Katırcı veteriner hekim, Av. Halil Arslan eski CHP ilçe başkanı. Evet, sevgili okurlarım bu 8 başkan aday adayı kıyasıya yarışacak ama içlerinden biri Yatağan Belediye başkan adayı olacak. Onu da Sayın Kılıçdaroğlu atayacak sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.