Yatağan’a Meksika’dan destek

Bu haber 05 Eylül 2014 - 0:04 'de eklendi ve 667 kez görüntülendi.

yatagandestekMeksika Enerji İşçileri Sendikası Meksiko siti de pankart açarak Yatağan işçilerine destek verdi. Sendika yönetimi Maden İş ve Tes İş Sendikası Yatağan Şubelerine açtıkları pankartla çekildikleri fotoğrafı gönderdi. Pankartın üzerinde 16 bin 599 Meksikalı işçinin Yatağanlı işçilerle birlikte olduğunun belirtildiği görüldü.

Özcan Özgür

Meksika Enerji İşçileri Sendikası Meksiko siti de pankart açarak Yatağan işçilerine destek verdi. Sendika yönetimi Maden İş ve Tes İş Sendikası Yatağan Şubelerine açtıkları pankartla çekildikleri fotoğrafı gönderdi. Pankartın üzerinde 16 bin 599 Meksikalı işçinin Yatağanlı işçilerle birlikte olduğunun belirtildiği görüldü.

Meksika’nın başkenti Meksiko’da 15 bin 599 Meksikalı işçi adına açılan pankartta “Meksika Enerji İşçiler Sendikası – Meksika Yeni İşçi Merkezi, Yatağan Termik Santrali’nin özelleştirilmesine direnen Türk işçilerin mücadelesini destekliyor. Sizinleyiz! Yatağan’ın özelleştirilmesine hayır.” yazılı olduğunu belirten Maden İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin, “Okyanus ötesinden gelen bu destek mesajı bize güç verdi.” diyerek, fotoğraf dışında gelen mesajı şöyle okudu:

“Enerjinin özelleştirilmesi, halklarımızın egemenliğine suikasttır, işçilerin haklarına darbedir ve hane tüketicileri için enerji fiyatlarının kaçınılmaz artışına neden olur. Bu özelleştirmeler, her zaman büyük uluslararası şirketler ve halkın varlıklarına yönelik hırsızlıktan pay kapan neoliberal aracıların çıkarınadır. Değerli mücadele arkadaşlarımız! Meksika Enerji Sendikası’nda ve Meksika Yeni İşçi Merkezi’nde örgütlü olan 16599 işçinin mücadele ruhu taşıyan selamını size iletmek istiyoruz.

İşçinin mücadelesi sınır tanımaz! Yaşasın proletaryanın enternasyonalizmi! İleri, Yatağan’daki yoldaşlarımız! Zafere değin! José Humberto Montes de Oca Luna Meksika Enerji İşçileri Sendikası Dış İlişkiler Sekreteri.”

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.