Yatağan İYİ Parti’de yaprak dökümü

Bu haber 02 Ekim 2018 - 2:31 'de eklendi ve 355 kez görüntülendi.

Yatağan AK Parti İlçe Başkanı Av. Oktay Yönter ve 8yönetim kurulu üyesi partiden istifa ettiler.

Hüseyin Kocabıyık

Yatağan AK Parti İlçe Başkanı Av. Oktay Yönter ve 8yönetim kurulu üyesi partiden istifa ettiler.

İlçe başkanı ile birlikte İyi parti yönetiminde bulunan 23 isimden 8 üye de istifa eden isimler arasında yer aldı. İstifa eden 8 üye eski Doğruyol Partisi üyelerinden, halen yönetimde bulunan 15 üyenin ise MHP’den gelen üyeler olduğu öğrenildi.

İstifası ile ilgili olarak bir açıklama yapan Oktay Yönter, “25 Eylül tarihi itibariyle İyi Parti Yatağan İlçe Başkanlığı’ndan ve 2 Eylül tarihi itibariyle de partiden istifa etmiş bulunmaktayım. Partimin Kurucu İlçe Başkanlığı görevini aldığımdan bugüne kadar partimizi Muğla’da ve Yatağan’da en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım. Yatağan’da yüzde 21 ile 24 Haziran tarihinde yapılan genel seçimlerde İyi Parti olarak Muğla’da en iyi oyu alan İlçe olduk. Bu başarı partinin üst organları tarafından takdir görmediği gibi parti içerisindeki bazı zihniyetler bu başarıyı Yatağan İlçe Teşkilatının özverili çalışmasının ürünü olarak göremedi. Bu zihniyetler yeni kurulmuş bir parti olarak farklı siyasi görüşleri içinde barındırmak yerine başka bir partinin devamı niteliğinde bir algı yarattılar. Oysaki bu partiye katılma amacımız merkez bir parti olacağı sevdası idi” dedi.

Yönter açıklamasına şöyle devam etti:

Muğla İyi parti sevdalısı olmak yerine şahısların şahsi menfaatlerine hizmet eden bir parti konumuna geldik. Sorgulayanların ve eleştirilerin sevilmediği bir anlayışla başarıya ulaşmak mümkün değilken biat etme kültürünü buraya yerleştirmeye çalıştılar. Muğla’da ki teşkilatların üzerindeki ‘ben varım, burası benden sorulur’ şeklindeki düşünceye sahip olanlar benim ve benim gibi düşünenlerin çalışma şevkini kırmıştır. Bu zihniyetler kendisi gibi düşünmeyenleri ihraç veya yönetimden alırım algısını bizlere hissettirmiştir. Muğla’da teşkilatlar fikirlerini dile getirememiş ve eleştirilerini yapamamıştır. Ülkede demokrasinin olmadığını belirterek buna karşı duranlar parti içi demokrasiyi yok saydılar. Biz bu yola ‘Konuşan Türkiye’ düşüncesi ile çıkmıştık. Kendi içerisinde demokrasiyi uygulamayanların, olmadığını iddia ettikleri demokrasiyi ülkesine getirip getirmeyeceğini sizlerin takdirine bırakıyorum. Muğla’daki bu benmerkezci anlayış kendi menfaatleri uğruna bir dahaki seçimleri düşünerek hareket etmiş, bunun üzerine bir kurgulama içerisine girmişlerdir. Partinin kimliği ve teşkilatların gücü ile bir yere gelenler bu başarıyı kendilerine saymış ve teşkilatlara özgürlük alanı bırakmamıştır. İstifamın birlikte görev yaptığım yönetim kurulu arkadaşlarım ile bir alakası yoktur. Onlar gece gündüz demeden özverili bir şekilde geçirmiş olduğumuz genel seçimlerde çalışmışlardır. Benim gibi düşünen ve parti yönetiminde bulunan Av. Mustafa Kazıl, Kader Karayiğit, Fuat Göka, Aysun Duru, Nuray Yaran, Ali Güçlü, Hüseyin Balcı ve İbrahim Çallı olmak üzere 8 arkadaşım daha parti yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmiştir. Ayrıca aynı düşünceye sahip Gençlik Kolları İlçe Başkanımız Volkan Belen de görevinden istifa etmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle öncelikle yönetim kuruluma ve partimize gönül verip oy veren değerli partililerime, bana destek veren herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Bu arada İyi Parti Yönetim Kurulu üyesi Abdurrahim Ceylan 23 kişilik yönetim kurulu üyesinden 8 kişinin istifa ettiğini belirterek, “Bu istifa edenlerin yerine yedek üyelerden yeni yönetim oluşturacağız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.