Yatağan Halk Eğitimi Merkezi’nden yılsonu sergisi « Hamle Gazetesi

Yatağan Halk Eğitimi Merkezi’nden yılsonu sergisi

Bu haber 17 Haziran 2019 - 0:25 'de eklendi ve 764 kez görüntülendi.

Yatağan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nda açılan kursların yılsonu sergisini gerçekleştirdi. Gerçekleşen sergide Halk Eğitim Merkez Müdürü Mehmet Yılmaz ve öğretmenlerinin başarılı çalışmaları sergiye gelen çok sayıda vatandaşlar tarafından tebrik edildi.

Hüseyin Kocabıyık

Yatağan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nda açılan kursların yılsonu sergisi, düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Müdürlüğün bahçesinde gerçekleştirilen törene, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Yılmaz, halk eğitimin önemini vurguladı.

Halk Eğitim Merkezi’nin, hayat boyu öğrenmenin gerekliliğini yerine getiren, her yaş ve her eğitim düzeyindeki vatandaşların ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda yetiştirilmesini sağlayan bir yaygın eğitim kurumu olduğunu belirten Yılmaz, “Eğitim faaliyetleri içerisinde Halk Eğitim Merkezlerinin büyük bir yeri ve önemi vardır. Hayat boyu öğrenme ve eğitim merkezi olan Halk Eğitim Merkezleri, beşikten mezara kadar eğitim ilkesinden hareketle bireylere hizmet vermeyi kendisine amaç edinmiştir” dedi.

Yılmaz, halk eğitimin, insanı pasif tüketicilikten, aktif üretici konumuna getirerek, bir iş yerinde çalışabilecek veya kendi işini kurabilecek bilgi ve becerileri kazandırdığını vurgulayarak, “Yatağan Halk Eğitim Merkezi olarak 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nda 69’u genel, 68’i mesleki ve teknik, 31’i okuma ve yazma kursu olmak üzere 168 kurs açtık. Bu kurslarımıza 2 bin 440 kadın, 1749 erkek olmak üzere toplam 4 bin 189 kursiyer katıldı ve kursiyerimiz başarılı bir şekilde kurslarını tamamlayarak belgelerini aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde 2018 yılında başlatılan Okuma-Yazma Seferberliğine bu yıl da devam ederek, bu kapsamda 31 okuma ve yazma kursu açılmış, 87 kursiyerimiz bu kurslara katılarak okuma ve yazma öğrenmiştir” diye konuştu.

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ise, Halk Eğitimi Merkezi’nin düzenlediği kurslarla ilçeye önemli bir katkı sağladığını belirterek, “Yatağan Belediyesi olarak biz benzeri kurslar düzenliyoruz. Yatağan Belediyesi ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü el ele vererek Yatağanımıza en iyi hizmeti veriyoruz. Kursların düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyor, kursları başarıyla tamamlayan kursiyerleri de tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından yıl boyunca açılan kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlerle sertifikaları verildi. Program, halk oyunları gösterileri ve sergi açılışıyla sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.