Yatağan duman altı

Bu haber 25 Aralık 2015 - 0:03 'de eklendi ve 1.016 kez görüntülendi.

YATAĞAN DUMANALTI YATAĞAN TERMİK SANTRALİ’NİN REVİZYONDA OLAN 1. ÜNİTESİNİN DEVREYE GİRMESİ ESNASINDA YATAĞAN SEMALARINA SİYAH DUMAN KAPLADI.Yatağan Termik Santrali’nin revizyonda olan 1. ünitesinin devreye girmesi esnasında Yatağan semalarına siyah duman kapladı.

Bereket Enerji bünyesindeki Elsan Elektrik tarafından özelleştirme yolu ile alınan Yatağan Termik Santrali’nin baca gazı arıtma tesislerindeki revizyon çalışmaları sürüyor. Revizyondaki baca gazı arıtma tesislerinin devreye girmesi esnasında fuel oil kullanılması nedeniyle sıkıntı yaratıyor.
Bakıma alınan Yatağan Termik Santrali’nin 1. Ünitesindeki revizyon çalışmaları tamamlanarak bu sabah saatlerinde devreye alındı. Baca gazı arıtma tesisinin devreye girmesi esnasında ateşlemenin fuel oil yakıtı ile yapılması sonrası Yatağan semaları siyah duman ile kaplandı.
Santral bacasından çıkan siyah dumanları şikâyet etmek için Alo 181 çevre bilgi hattını arayan vatandaşlar şikâyetlerini iletirken, santral yetkilileri, arıtma tesislerinin devreye girmesi esnasında bu durumun yaşanmasının normal olduğunu belirttiler. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Nnizamettin avcı 26 Aralık 2015 / 15:29

Bizler için insan sağlığı önemli bir an evvel tetbirlerin alınması gerekiyor yıllardır kanayan yara hava kirliliği saygılarımla.