Yatağan doğaya yürüyecek « Hamle Gazetesi

Yatağan doğaya yürüyecek

Bu haber 15 Mayıs 2013 - 21:02 'de eklendi ve 814 kez görüntülendi.

yaatgandogayayuruyecek132136543Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü’nün bu yıl ilkini düzenleyeceği “Doğaya Yürüyüş” etkinliklerinin birincisi Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü Menteşe Çayı Şefliği’nin sorumluluk alanında düzenlenecek.
Haber Merkezi
Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü’nün bu yıl ilkini düzenleyeceği “Doğaya Yürüyüş” etkinliklerinin birincisi Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü Menteşe Çayı Şefliği’nin sorumluluk alanında düzenlenecek. Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü’nün, ilçenin doğal güzelliklerini tanıtmak amacıyla bu yıl ilkini düzenlediği “Doğaya Yürüyüş” etkinliğinin birincisi Menteşe Çayı Şefliği’nin sorumluluk alanında bulunan Göktepe’den başlayarak Tavşancıl Göleti’nde sona erecek ve toplam parkur 8.6 kilometrelik bir mesafeyi içine alacak.
18 Mayıs Cumartesi günü düzenlenecek olan yürüyüşe isteyen herkes katılabileceği gibi başlangıç noktasına özel araçlarıyla gitmek isteyen katılımcılara yol göstericiler tarafından yardım edilecek.
Yürüyüş programı kapsamında Cumartesi günü saat 09:30’da Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü önünden toplu halde hareket edilecek ve başlangıç noktası olan Göktepe’de Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ile Yatağan Orman İşletme Müdürü H. Hakan Zeybek tarafından yapılacak olan konuşmaların ardından parkurun startı verilecek, Göktepe’de başlayan yürüyüş 8.6 kilometre sonra Tavşancıl Göleti’nde sona erecek.
Konu hakkında bilgi veren Yatağan Orman İşletme Müdürü H. Hakan Zeybek “Doğaya Yürüyüş” etkinliğinin amacını “farkına varılamayan doğal güzellikleri ortaya çıkarmak” ifadeleriyle açıkladı.
Benzer etkinliklerin her yıl başka bir bölgede yapılacağının altını çizen Zeybek; “Yatağan tarihi ve kültürel miraslarıyla olduğu kadar doğal güzellikleriyle de ön plana çıkan bir ilçe. Ancak bu doğal güzelliklerden yarım asırdır ilçede yaşayan pek çok vatandaşımızın bile haberi yok. Bu nedenle Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü olarak düzenlediğimiz “Doğaya Yürüyüş” etkinlikleriyle bu doğal güzellikleri halkımızla paylaşmayı kendimize görev edindik. Bu amaçla ilk yürüyüşümüzü Cumartesi günü Menteşe Çayı Şefliği’nin sorumluluk alanında yer alan Göktepe mevkiinden başlatarak, Tavşancıl Göleti’nde sonlandıracağız ve söz konusu parkur 8.6 kilometrelik bir mesafeyi kapsayacak. Yürüyüşümüze Yatağan doğasını merak eden ve bu güzelliklerin farkına varmak isteyen bütün vatandaşlarımızı davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.