Yatağan CHP’de Aday Adayı Bolluğu

Bu haber 26 Ocak 2015 - 0:27 'de eklendi ve 1.132 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Bilindiği üzere Yatağan İlçesi siyasetin sıkça yapıldığı bir yerdir. 2014’de yapılan yerel seçimlerde bile AKP ve MHP’den birer belediye başkan aday adayı çıkmıştı ama CHP de ise 7,8 belediye başkan aday adayı piyasaya çıkmış ve böylelikle ilçede bir hayli hareketlilik olmuştu. Tabi bu ara Yatağan İlçesi diğer ilçelere nazaran en fazla hareketli olan yer. Yatağan CHP bu ara belediye başkan aday adayları arasında bir hayli guruplaşmalar olmuş hele bu guruplaşmalar guruplar arasında devam ettiği de görülmekte işte bu siyaset ya böyle şeyler olabiliyor

Hatta CHP’li belediye başkan aday adaylarının çoğunluğu birbirleri ile konuşmuyor. Bu nedenle CHP’nin oyları AKP ve MHP ile eşit seviyeye geldi. Şimdi gelelim Haziran ayında yapılacak olan genel seçimlere. Muğla’nın her ilçesinde elbette bir hareketlilik var. Tabi bu da CHP içinde AKP ve MHP’de şimdilik ses seda yok. Çünkü ben milletvekili aday adayıyım derlerse yıpranacaklarını bildikleri için sessiz kalmayı yeğliyorlar. Yatağan’da yine yerel seçimlerdeki aday adaylığı bolluğu yapılacak olan genel seçimlerde de kendisini gösteriyor. Yani ilçede milletvekilliğine soyunan isimler şimdiden piyasaya çıkmaya başladılar bile. Aday adaylarının birkaçı da CHP delege ve parti üyeleri ile kulis yapıp kendilerine oy istedikleri gibi destek verilmesini de istiyorlar.

Sevgili Okurlarım;

Yatağan’da milletvekilliği için adları geçen isimler arasında Mustafa Öztürk CHP’nin eski İl Başkanı Ali Irgat mali müşavir, Tugay Kömür mühendis, Süleyman Girgin Maden İş Sendikası Şube Başkanı, Cemal Gürpınar emekli eğitimci, Ali Akalp eski sendikacı ve birkaç ismin daha önümüzdeki günlerde bazı isimler aday adaylığını açıklayacakları da söyleniyor. Tabi bu ara diğer ilçelerden gelen milletvekili aday adayları ise bu ilçeden kendileri adına oy istiyorlar. Adaylardan oy isteyenler arasında Yatağan’dan full oy alacak isimler ve Yatağanlı milletvekili aday adaylarının en şanslı olanlarını da önümüzdeki yazılarımda açıklamaya çalışacağım. Ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim, Muğla’da yapılacak olan genel seçimlerde CHP milletvekilliği için o kadar sürpriz isimler ön plana çıkıp milletvekili olduğunda şaşmayın. Çünkü CHP seçmeni bu güzelliği istiyor da onun için söylüyorum sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.