Yatağan Belediyesi’nden 500 aileye gıda yardımı

Bu haber 22 Temmuz 2013 - 9:34 'de eklendi ve 635 kez görüntülendi.

yataganbelediyesiyardim131326541513213Yatağan Belediyesi’nin Ramazan ayı nedeniyle dağıtımını gerçekleştirdiği gıda yardımına halk yoğun ilgi gösterdi. Belediye önünde yapılan yardımın muhtarlıklar işbirliğiyle belirlenen vatandaşlara yönelik gerçekleştirildiği öğrenildi.

Yatağan Belediyesi’nin Ramazan ayı nedeniyle dağıtımını gerçekleştirdiği gıda yardımına halk yoğun ilgi gösterdi. Belediye önünde yapılan yardımın muhtarlıklar işbirliğiyle belirlenen vatandaşlara yönelik gerçekleştirildiği öğrenildi. Ramazan ayında açmayı gelenek haline getirdiği iftar çadırının ardından yeni bir Ramazan ayı hizmetinin daha ilk adımını atan Yatağan Belediyesi 500 ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımında bulundu.
Yatağan Belediyesi önünde iki gün boyunca devam eden yardım dağıtımına belirlenen aileler yoğun ilgi gösterirlerken, yardımda bulunulan ailelerin muhtarlıklar işbirliğiyle belirlendiği öğrenildi.
Dağıtılan paketlerde un, pirinç, çay, şeker, yağ, çorba, makarna, salça, bulgur, bisküvi, kahve ve benzeri temel gıda maddelerinin yer aldığı belirtildi.
Konu hakkında bilgi veren Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık; “Yatağan Belediyesi olarak her yıl Ramazan ayında kurulan iftar çadırında halkımıza hizmet veriyoruz ve yaklaşık olarak günlük 700 kişiyi Belediye Çok Amaçlı Toplantı salonunda misafir ediyoruz.
Bu yıl Ramazan ayında daha önce yaptığımız gıda yardımlarını daha organize bir şekilde gerçekleştirmeye karar verdik ve hazırlanan 500 gıda paketinin dağıtımını gerçekleştirdik. Hizmetimiz ihtiyaç duyulduğu taktirde devam edebilir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.