Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık: “Partime ihanet etmem” « Hamle Gazetesi

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık: “Partime ihanet etmem”

Bu haber 23 Ocak 2019 - 0:39 'de eklendi ve 828 kez görüntülendi.

31 Mart tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerde partisinden yeni dönem için aday gösterilmeyen CHP’li Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, başka bir partiden aday olacağı yönündeki iddialarla ilgili olarak net konuştu. Hasan Haşmet Işık, hiçbir partiden aday olmayacağını belirterek, “Hakkımdaki iddialar asılsızdır. Partimin, genel başkanımın ve başkan adayımın emrindeyim. Partime asla ihanet etmem” dedi.

Kadir Tamer/Hüseyin Kocabıyık

31 Mart tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerde partisinden yeni dönem için aday gösterilmeyen CHP’li Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, başka bir partiden aday olacağı yönündeki iddialarla ilgili olarak net konuşarak başka bir partiden aday olmayacağını söyledi.

31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlerde CHP’den belediye başkanlığı için aday olan Hasan Haşmet Işık, partisinden beşinci dönem için onay alamadı. Geçtiğimiz hafta içinde CHP Genel Merkezi’nden yapılan açıklama ile mevcut Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık yeniden aday gösterilmedi. CHP Genel Merkezi Yatağan Belediye Başkanlığı için Halil Arslan’ı aday göstermesinin ardından mevcut Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın başka bir partiden aday olacağı iddiaları gündeme düştü. Bu iddialarla ilgili olarak bir açıklama yapan Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, başka bir partiden aday kesinlikle aday olmayacağını söyledi.

CHP’nin bir neferi olarak Yatağan Belediye Başkan adayı Halil Arslan’a her türlü desteği vereceğini kaydeden Işık, “CHP Genel Merkezinin aldığı karara saygı duyuyorum. Ben 27 yıl Yatağan Belediyesi’nde memurluk yaptım. 20 yılda yatağan Belediye başkanı olarak hem halkıma hem de partime hizmet verdim. Ancak son günlerde benim başka bir partiden aday olacağım yönünde asılsız iddialar var. Kesinlikle bu iddiaların hiç biri doğru değildir. Partimin, genel başkanımın ve Yatağan Belediye Başkanı adayımın emrindeyim. Benim başka bir partiden aday olma gibi bir durum orta yok. Bu tür iddialar partimize ihanet etmek isteyen kişiler tarafından ortaya atılıyor. Bu parti benim annemin babamın partisi. Yarın bu seçim biter ihanet edenler gider ama ben yine partimde kalırım. Partime asla ihanet etmem” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.