Yatağan Ak Parti’de İbre Mustafa Toksöz’den Yana « Hamle Gazetesi

Yatağan Ak Parti’de İbre Mustafa Toksöz’den Yana

Bu haber 08 Kasım 2018 - 0:38 'de eklendi ve 2.170 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Yatağan CHP’sinde Belediye Başkanlık seçimleri için hareket olurken Ak Parti Teşkilatı’nın ise şimdilik sessiz kaldığı görülüyor. Çünkü bir Ak Partili çıkıp da ben belediye başkanı aday adayıyım diyemiyor. Benim anladığım kadarı ile bu da parti disiplininden biraz da korkudan olduğunu gösteriyor. Sevgili okurlarım Ak Parti Genel Merkezi’nden herhangi bir açıklama gelmediği sürece hiçbir partili konuşamıyor. Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete ise önümüzdeki günler içinde başta Muğla olmak üzere tüm ilçelerimizde belediye başkanı adaylarımızı açıklayacağız dedi.

Sevgili okurlarım, Yatağan’da şimdilik Ak Parti’den belediye başkanlığı için ben adayım diye konuşan olmazken sendika eski başkanı İbrahim Kocabıyık ben adayım derken önceki dönem Ak Parti’den belediye başkan adayı olup az bir oy farkı ile seçimi kaybeden Makine Mühendisi Mustafa Toksöz’ün adı ilçe genelinde tüm partililer tarafından dile getirilmekte. Mustafa Toksöz ise önceden de yazdığım gibi ben adayım diyemiyor. Sayın Toksöz’de kendisine göre haklı olabilir. Yatağan Ak Parti İlçe Başkanı Ali Tekin ise: Genel Merkezimiz kimi belediye başkan adayı atarsa bizim partimizin adayı olacak kişi olur. Ben bir ilçe başkanı olarak yönetimle birlikte seçimleri alabilmemiz için elimizden gelen tüm imkânları kullanacağız. Önceki yönetim gibi değil genç ve dinamik arkadaşlarımızla belediye meclis üyelerini değerlendirip Yatağan Belediyesi Ak Parti’nin olacak dedi.

Sevgili okurlarım, CHP içinde hizipleşme olur da Yatağan Ak Parti içinde de hizipleşme olmaz mı? Elbette olur. İlçe genelinde görüştüğüm çok sayıda AK Partili tercihlerini Makine Mühendisi Mustafa Toksöz’den yana tavır aldıkları görülüyor. Ama adı yatağan Belediye Başkan adayı olarak anılan Sayın Toksöz ise şimdilik sessiz kalmayı tercih ediyor. Bakınız neler söylüyor Mustafa Toksöz Ak Parti Genel Merkezi Yatağan için herhangi bir atama yapmadığı sürece ben adayım diye konuşamam. İlçe halkının şahsıma göstermiş olduğu ilgiyi de unutmak mümkün değil. Eğer Yatağan Belediye Başkan adayı olarak atanırsam Yatağan’ın çehresini değiştirmek benim görevim olacak dedi. Evet, Yatağan Ak Parti’de Belediye Başkan adaylığı için Makine Mühendisi Mustafa Toksöz’den yana görülüyor sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.