YATAĞAN AK PARTİ İLÇE BAŞKANI MUSTAFA TOKSÖZ

Bu haber 22 Temmuz 2013 - 9:21 'de eklendi ve 1.588 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Bugünkü köşemde Yatağan Ak parti İlçe başkanı Makine Mühendisi Mustafa TOKSÖZ’le ilgili bir söyleşim olacak. Sayın Toksöz rahmetli babası Sabri TOKSÖZ, amcası Dr. Ünal TOKSÖZ gibi siyasetin içinde olan renkli bir simadır. Uzunca yıllar Doğruyol partisi içinde bulunduktan sonra Ak partililerden gelen bir teklifle Doğruyol partisinden ayrılıp Ak parti teşkilatına katıldı. Sayın Toksöz partiye katılır katılmaz hemen Yatağan Ak parti İlçe başkanlığına seçildi. Ve İlçe başkanı olur olmaz ilk işi İlçe ve köylerde gidip partisine üye kaydı ile uğraşmak oldu.
Yatağan gibi solun bir kalesi olan İlçede AKP’ye 6000 üye kaydederek İl genelinde yapmış olduğu bu başarıdan dolayı Muğla’nın en çalışkan bir İlçe başkanı olarak adını andırdı. Ve bu başarının ardından da teşekkür plaketleri ile ödüllendirildi. Makine Mühendisi Ak parti İlçe başkanı bakınız daha neler neler yaptı? Gruplar halinde İlçede ev ev dolaşıp vatandaşlarla sohbet ettiği görüldü. Yine ayrıca ekibi ile birlikte Yatağan’ın bütün köylerini dolaşıp Ak partinin icraatlarını anlattığı gibi işsiz olan genç nesillerde iş imkânı bulma vadinde bulundu. Ve birçok işçiye de devletin bazı kurumlarında da iş sahibi yaptı.
Şu anda bazı işsiz gençlerde bir yerlerde iş sahibi olabilmek için Ak parti İlçe başkanı Mustafa TOKSÖZ’ün etrafını boş bırakmadıkları görülüyor. Yatağan Ak parti İlçe başkanlığına geldiği günden bu güne kadar partisi adına büyük katkıları olan Sayın Toksöz’ün önümüzdeki günlerde Ak parti İlçe başkanlığından ayrılacağı, belediye başkanlığına aday olacağı her kesim tarafından aylardan bu yana söylenilmekte ve dile getirilmekte.
Ak parti İlçe yönetim kurulu üyeleri ise Mustafa TOKSÖZ’ün önümüzdeki günler içinde Ankara’dan gelecek olan talimatla İlçe başkanlığından istifa edip belediye başkan adayı olacağını anlatırlarken bizler bu konuyu bir yıl öncesinden biliyorduk. Dev bir kadromuzla Yatağan’da yapılacak olan yerel seçimlerde Ak parti olarak belediye başkanlığını kazanıp Sayın Toksöz’ü başkanlık makamına oturtacağız diye konuştular.
Ak parti İlçe başkanlığından istifa edip etmeyeceğini, belediye başkanlığı için aday olup olmayacağını sorduğumuz Yatağan Ak parti İlçe başkanı Makine Mühendisi Mustafa TOKSÖZ: Partimiz Yatağan’da birinci parti konumunda. Yıllardan bu yana gece gündüz demeden yönetim kurulu arkadaşlarımızla yoğun bir şekilde çalışmaktayız.6000’den fazla partiye üye kaydı yaptık. Çok sayıda işsiz gençleri iş sahibi yaptık. Ve Yatağan’ın güzelliği için elimizden gelen tüm imkânları kullanmaktayız. Önümüzdeki süreç içinde Yatağan İlçesine bakanlarımız, milletvekillerimizin uğrak yeri olduğu gibi, yapılacak olan yatırımların en büyüğünü de bu şirin İlçemize getireceğiz. İlçe başkanlığından istifaya gelince bu iş genel merkezin işi. Belediye başkanlık sorunuza gelince partimiz yetkilileri uygun görürse niçin olmasın? Elbette aday olurum dedi.
Yatağan Ak parti İlçe başkanı Makine Mühendisi Mustafa TOKSÖZ her ne kadar adaylık konusunda yumuşak uslüb kullanıyorsa da Ak parti’nin Yatağan belediye başkan adayı Sayın TOKSÖZ’ dür.
Not: AK Parti İlçe Başkanı Makine Mühendisi Mustafa Toksöz ve Yönetim Kurulu Üyelerinin bugün Yeni Mahallede bir iftar yemeği vereceği bilgisini aldık. Verilecek olan bu iftar yemeğinde AK Parti milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden ve AK Parti il başkanı Nihat Öztürk’ün partilileriyle birlikte iftar yemeğine katılıp sayın Özden’in verilen bu yemekte çok önemli bir konuşma yapacağı da dile getirildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Süleyman GENEK 24 Temmuz 2013 / 00:06

Hüseyin Bey yazmış olduğun köşe yazıları ve Cız yazılarınızla Muğla’daki okurlara keyif veriyorsunuz.Tabi buda sizin tecrübenizden kaynaklanıyor.Sizi içtenlikle kutluyorum.