Yaşlılar gönüllerince eğlendi

Bu haber 27 Mart 2016 - 23:09 'de eklendi ve 492 kez görüntülendi.

magazin (1)Muğla Valisi Amir Çiçek’in eşi Hülya Çiçek, Yaşlılar Haftası nedeniyle Muğla Belediyesi Abide- H. Nuri Öncüer Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen eğlence programında huzurevi sakinlerini yalnız bırakmadı.

Haber Merkezi

Hülya Çiçek’e Vali Yardımcısı Kamil Köten ve eşi Gülnaz Köten,  Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan’nın eşi Dilek Özfidan, Vali Yardımcısı Ahmet Ertürk’ün eşi Filiz Ertürk, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya’nın eşi Aysun Çetinkaya, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan’ın eşi Hatice Arslan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu ve eşi Zeliha Akkuzu, İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin, Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Koç eşlik etti.

Programda yaptığı konuşmada yaşlıların her zaman baş tacı olduğunu ifade eden Hülya Çiçek,  “Yaşlılara saygı haftası nedeniyle huzurevi sakinlerimizle bir araya gelmek istedik. Yaşlılarımız sadece bugün değil her zaman saygıyı hak ediyorlar.  Nasıl ki çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, muhabbetle, onları öperek büyütüyorsak yaşlılarımıza da aynı şekilde sevgiyle yaklaşmalıyız. Onlar bizim başımızın tacı bizi yüreklendiren güçlerdir” diye konuştu.

Hayatlarının bu dönemlerinde yaşlıların yaşamlarını sağlıklı, mutlu ve sakin geçirmeyi hak ettiklerinin altını çizen Hülya Çiçek, “Sadece huzurevinde kalan yaşlılarımız değil evlerinde kalmak isteyen yaşlılarımızın hepsi en iyi şekilde yaşamayı ve sevgiyi hak ediyor. Bu hafta dolayısıyla farkındalığı arttırmalıyız. Bir gün bizimde yaşlanacağımızı içimizde hissederek onlara gerekli her şeyi yapmak boynumuzun borcudur” dedi.

Hülya Çiçek’in konuşmasının ardından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan programda yaşlılar gönüllerince eğlendi.

Dans gösterileri, müzik dinletisi, geleneksel sahne oyunlarından Aşuk ve Maşuk gösterisi, oyun havaları ile huzurevi sakinleri ve davetliler eğlenceli zaman geçirdi. Eğlencenin sonunda Hülya Çiçek ve beraberindeki heyet yaşlılarla pasta kesti.

Daha sonra Hülya Çiçek, yatalak olan huzurevi sakinlerini tek tek ziyaret ederek yaşlılara karanfil verdi.

Huzurevinden ayrılan Hülya Çiçek ve beraberindekiler, yaşlı ve yatalak olan Gül Ayşe Sağlam, Ahmet Şen ve Hafize-Mehmet Aktaş’ı evlerinde ziyaret etti.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.