YARIN BAYRAM « Hamle Gazetesi

YARIN BAYRAM

Bu haber 18 Ağustos 2012 - 0:00 'de eklendi ve 1.042 kez görüntülendi.
Hayati Nizamoğluhayatinizamoglu@muglahamle.com.tr
Gündem

Yarın mübarek Ramazan bayramını hep beraber kutlayacağız. Her bayramı bir önceki yılkiyle kıyaslayarak, nereye gittiğimizi anlamaya çalışıyorum.
Geçen Ramazan bayramki yazımda iki konuyu milletvekillerimizden ısrarla rica etmiştim.
Biri, Muğla Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ydi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi yerleşkesinin karşısındaki alana yapılma kararı alındı.
İkincisi,  alt gelir gurubu için ve sadece 85 metrekarelik 500 TOKİ konutunun yapılmasıydı. Bu konuda da iktidar milletvekilleri karar verildiğini açıkladılar.
Şimdi beklentimiz, bu her iki projenin de temellerinin 2012 de atılmasıdır. Bu yıl içinde iki temel de atılırsa, milletvekillerimizi kutlayacağız. Temeller atılmazsa, üzüleceğimizi özellikle söylüyorum.
 
**
Bu yıl turizm keyifsiz. Ramazan ayının sezon ortasına denk gelmesi ve her fırsatta söylediğimiz gibi, ulusal çapta yapılan yaz sınavları yerli turizmi olumsuz etkiledi. Tatil bir ihtiyaçtır. Hiç olmazsa yaz sınavlarının yüksek sezonda yapılmaması için siyasi iradeden ilgi bekliyoruz.
**
İlimizin ilçe bağlantılarını sağlayan yollar harika oldu. Özellikle Marmaris yolu gelen misafirlerimizden tam not alıyor. Ancak yapılan yollar neden tekrar kazılıp yapılıyor anlayamıyorum. Diyelim ki, müteahhit kusuru var. Bu yolların en yoğun olduğu aylarda tamiratı neden yapılır çözemiyoruz. Biri açıklasa da öğrensek.
 
***
Bu yıl iftar programları çok yoğundu. Akparti ve CHP örgütleri  iftarlar düzenlediler. Nasıl vatanseverlik ulusal bir değer ise,  inanca saygı da ortak değerimizdir. Ancak “Senin iftarın kalabalık, yok benimki daha kalabalık” durumuna düşülmemelidir.
 
**
“Her sabah taze bir başlangıçtır. Her sabah dünya yeniden kurulur” sözünü çok severim. Bu bayramın; birbirimizi daha çok sevdiğimiz, daha çok kaynaştığımız, hiç olmazsa daha çok tahammül edebildiğimiz günlere vesile olmasını dilerim. Mutlu bayramlar…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.