Yaralı yaban domuzuna eşek arıları saldırdı « Hamle Gazetesi

Yaralı yaban domuzuna eşek arıları saldırdı

Bu haber 08 Ekim 2014 - 0:51 'de eklendi ve 606 kez görüntülendi.

yaraliMuğla’nın Marmaris İlçesi’nde sabaha karşı bir aracın çarparak yaraladığı yaban domuzu, saatlerce kurtarılmayı bekledi. Yaralı domuzu kan kokusuna gelen eşek arıları istila etti. Yaralı hayvan iğne ile uyutularak öldürüldü.

Haber Merkezi

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde sabaha karşı bir aracın çarparak yaraladığı yaban domuzu, saatlerce kurtarılmayı bekledi. Yaralı domuzu kan kokusuna gelen eşek arıları istila etti. Yaralı hayvan iğne ile uyutularak öldürüldü.

Olay, Armutalan Mahallesi, Şehit Ahmet Benler Caddesi’ndeki boş bir arazide meydana geldi. Sabaha karşı 04.00 sıralarında mahalledeki çöp konteynerlerinden beslendikten sonra ormana geri dönen yaban domuzlarından birine yoldan geçen bir araç çarptı. Beli kırılan hayvan, acılar içinde inlemeye başladı. Hayvanın sesini duyan mahalle sakinleri zabıta ve polise haber verdi. Belediye yetkilileri Milli Parklar Müdürlüğü Yaban Hayatı Koruma görevlilerini arayarak yardım istedi. Saatlerce acı içinde inleyen yaban domuzunu yarasının kanamasından dolayı arılar sardı. Yüzlerce eşek arısı acı içinde kıvranan hayvanı sardı. Beli kırık olduğu için hareket kabiliyetini yitiren yaban domuzu arılarla baş etmek için sürünerek çalılık alana gitmek istedi ancak başaramadı. Bayram dolayısıyla yaban hayatı koruma görevlilerine ulaşamayan belediye yetkilileri, yaklaşık 12 saat acı çeken hayvanı mezbaha veterinerinden yardım isteyerek uyuttu.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.