YAPACAĞINIZ HİZMETE CHP İTİRAZ EDİYORSA HAYIRLIDIR

Bu haber 27 Haziran 2013 - 0:00 'de eklendi ve 1.043 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Yazımın başlığını 1950’ler den beri çok dikkatle izleyip artık ezberime aldığım için yazdım. Osmanlı döneminde Ruslarla hep dırlaşılan dönemler çok olmuştur. Bu bakımdan hiç güvenilmeyen bir komşu devlet olarak benimsenmiştir. Osmanlı hakanlığı her hangi bir büyük İcraat ı yapmadan önce yabancı elçiliklere usulden soruyordu. Eğer Rusların cevabı bu icraat için şiddetle aleyhte ise, hiç tereddüt etmeden işin doğru olduğu kanaati hakim olurdu.
Demokrat parti döneminde ilk yapılan sulama amaçlı barajlardan olan Kemer barajı inşaatı yeni başlamıştı, Muğlalı CHP kodamanları hemen barajdan ziyade kimlerin hortumladığını sanki aslı varmış gibi fısıltı yayarlardı. Demokrat partinin büyük barajlara başlama yılları 1954’lerde başlar. O yıllarda ben terziyim ama şiddetle DP savunusu olduğum için CHP’nin göbeklisi merhum Feyzi Titiz bana hitaben; Kemer barajında Büyük Millet Meclisi Başkanı Refik Koraltan’ın dozerleri çalışıyor, da kimler hortumluyor der ve gah gah gah diye gülerdi. Oysa Necati Saatçıoğlu ile ortak oldukları için, bir de merhum Orhan Kabasakal ile merhum Necdet Gür onların şirketinin muhasebecisi olmaları sebebiyle, ben hem Saatçıoğlu’nu ve hem de arkadaşlarımı ziyaret ederdim. Titiz’in bu sözüne ben de şu şekilde cevap veriyordum. Siz burada lastik satıyorsunuz. Bu lastikleri Menderes hükümeti ithal ederek, barajları inşa eden müteahhitlere tahsisen veya nakit yerine veriyordu. Bunu özellikle teşvik maksadı ile müteahhit yetiştirmek için yapıyordu. Açtığı ihalelere girecek müteahhitimiz yoktu. Merhum Menderes, daha çok işimiz var. Yüzlerce baraj yapılacak, Hidro elektirik santraları yapılacak, Hava yolları, iskeleler, kara yolları ve devam edecek olan Fabrikaları biz kendi müteahhitlerimizin yapmasını istiyoruz. Bu bakımdan Devlet olarak nasıl destek olunacaksa hep yapıyoruz dediğini Titiz bilmez mi? Sattığı lastikler Latif Sepil’e ait idi. Yani çamur atmaktan geri kalmadığı hükümetin icraatı kendisine öyle yarıyordu ki, buna rağmen nasıl oluyordu bu şekilde çamur atabiliyordu, hep şaşarım….
Aynı hükümetin çok büyük yatırımları yapılırken, doğan çocuklarımız Amerika’ya üç bin lira borçlu doğuyor diye meydanlarda bağıran da Merhum İnönü idi.(bu sözleri İnönü Ereğli demir çelik fabrikası yapılırken söyledi.) İstanbul’da yol genişletme işlemini çok emek veren Menderese, buradan uçak mı kaldıracaksın diye tenkit ediyordu. Bu sözleri allayıp pullayan basın da 4 gazete vardır halada var. Bu basın, İstanbul boğazına yapılan birinci köprü için çok şiddetli tenkit eden Ecevit, bu köprünün zenginlere yapıldığını, fakirlere azap yolunda heyelanlı yol yeter dediğini hiç unutmam. Azap yollarını da bu günkü hale getiren benim fikrimde olanlardır. Birinci köprü için Hürriyet gazetesi 101 mühendise kontrol ettirdim. Köprünün ayakları çürüktür. Beş sene dayanmaz diye manşet attı. Köprü sanırım 40 yaşına geldi. Acaba bu yazıyı yazanlar hiç olmazsa M. Ali Birant gibi vicdan azabından kurtulmak için itiraf edemezler mi, dolayısı ile Milletten özür dileyemezler mi?
İkinci köprü yapılırken piyasada CHP görünmüyordu. Kenan Evren onların çanına ot tıkamıştı. Turgut Özal da askerlerin karargahına gidip karavana kaşıklayan bir başbakan idi.
Şimdi üçüncü köprü ihale edildi ve inşaat başladı. Bu köprünün de büyük ihtiyaçtan dolayı yapılmasının elzem olduğunu, hiç bilgin yoksa bile CHP’nin adeta çıldırışını dikkat et. Kanal için, Dünyanın en büyük Hava alanı içinde aynı tepkiyi görüyoruz. Avrupa birliği için yalanları ile onların bize ortak pazara almaması gayesiyle Türk baharı icat ettiler. Dış da ki dost görünüp fırsat kollayan İslam düşmanları için ayrı, Ordu içindeki çürümüş bir uzvun kesilmesi için ayrı, Yurda en büyük kötülüğün anası olmuş kokmuş bir basın ayrı, Milletin oyu ile meclise girmiş yeminli sözde aydın olması gereken Milletvekilleri için daha ayrı mücadele edeceksiniz. Bunlar hiç olmamış gibi Devletin trilyonlarla olan borcunu sıfırlayacaksınız, üstelik merkez bankasına stok döviz, Altın ve Lira olarak dolduracaksınız. Faizleri ve enflasyonu tek rakama indireceksiniz, bütün okullara okul kitaplarını ücretsiz verirken, pul ve değerli kağıt gibi millete külfet olan ne varsa iptal edeceksin. Gene de CHP ve MHP’den memleketi sattı gibi yalan iftira duyacaksın… yazıklar olsun….
CHP çok partili dönemde üç defa iktidar oldu. Birinci de Ecevit başbakan idi. Birden her madde kuyruklara girdi. Sanki yokluklar ülkesi oluverdi. İkinci iktidarı 1991’de Erdal İnönü ile olan ortaklık da; Evvela meclise 21 Apo’lu milletvekili olarak getirildi. Adalet ve milli eğitim bakanlıklarını alan CHP’nin kirleri hala temizlenmedi. Üçüncü İktidarda yapılan tersliklerden bir teki var ki o dahi her sorunun karşılığı olabilir. 8 Bankaya el koydular Bunlardan bazıları için hala yazık oldu deniliyor. Bu bankaları Orduya ait olan OYAK Banka tahsis ettiler. Oyak bank iyice zenginleşince dış Ülkelere satıldı. Soruyorum, Ülkeyi satan kim? Bu bankaların yurdun her yerinde binaları, depoları alacakları vardı. Bu durumda milleti, adeta elin sünnetsizine sattınız… Bu fikirler millete aittir. Ve size soruyor, Sizin Niyetiniz nedir?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

3 ADET YORUM YAPILDI
reşat öztepe 27 Haziran 2013 / 13:01

Hayati bey kardeşm ok teşekkür ediyorum.duygularımıza tercüman olmuşsuznuz.Allah sizlerden razı ve hoşnut olsun.Ak Parti de İl Başkanlığı Makamında olsa acaba Hayati Ağabeyim nasıl olur diye kafa yoruyorum,Zira oralarda bazı arızalar var.Yazınız bunu teyit eder bir mahiyettedir.Allaha dayan say’e sarıl,Hikmete Ram ol.Yol varsa budur.Başka çıkar yol.

isa gün 28 Haziran 2013 / 08:10

abi ağzına sağlık

tc mehmet 29 Haziran 2013 / 09:22

Ekoıomimizi nasıl görüyorsunuz bide onu yazarsanız sevinirim.