Yanıklar’a yeni içme suyu hattı

Bu haber 13 Ağustos 2015 - 23:38 'de eklendi ve 593 kez görüntülendi.

yaniklarrrMuğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Fethiye İlçesi Yanıklar Mahallesi’nde 2 bin 500 metre uzunluğundaki içme suyu hat yenileme çalışmasını tamamladı.
İlkay Yıldız
Yaz mevsimi nedeniyle vatandaşların susuzluk çekmemesi için yoğun çaba harcayan MUSKİ Genel Müdürlüğü, son olarak Fethiye İlçesi Yanıklar Mahallesindeki içme suyu hattını yeniledi. Mahalledeki içme suyu hattının seraların içinden geçmesi, ekiplerin hat üzerindeki su kaçaklarına müdahale etmelerinde zorluk çıkardığı için mahallede su basınç sıkıntısı yaşanmasına neden oldu. Vatandaşlardan gelen şikâyetler üzerine harekete geçen MUSKİ 6. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri sorunu çözmek için bölgede hat yenileme çalışması başlattı. Kısa sürede tamamlanan ve 2 bin 500 metre uzunluğundaki hat yenileme çalışmasıyla birlikte 250 hanenin su sıkıntısı giderildi.
Konu hakkında konuşan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, hat yenileme çalışmalarının tamamlandığını ve ekiplerin içme suyu hatlarından evlere bağlantı yapmaya başladıklarını belirtti. Çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini vurgulayan Ülgen, “Yanıklar Mahallemizde içme suyu hattı seralar ve yerleşim yerlerinden geçiyordu. Bizde buradaki su kaçaklarına müdahale edemiyorduk bu nedenle de mahallede basınç sıkıntısı oluştu. Bu sıkıntıyı çözmek için de mahallenin içme suyu hattını başka bölgeye alarak yeniledik. Çalışmalarımız tüm il genelinde hız kesmeden devam edecektir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.