Yanan okulun ihalesi yapıldı

Bu haber 24 Temmuz 2013 - 21:56 'de eklendi ve 754 kez görüntülendi.

yananokulihalesi123165461321Geçtiğimiz Nisan ayında elektrik kontağından çıktığı ileri sürülen yangında 8 dersliği tamamen yanan Fethiye Karaçulha Çok Programlı Lisesi’nin ihalesi yapıldı.
Haber Merkezi
Geçtiğimiz Nisan ayında elektrik kontağından çıktığı ileri sürülen yangında 8 dersliği tamamen yanan Fethiye Karaçulha Çok Programlı Lisesi’nin ihalesi yapıldı. 180 gün içinde teslim edilecek lise inşaat ihalesi 1 milyon 348 bin TL bedelle ihale edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, ihalenin Muğla İl Özel İdaresi Kültürel ve Sosyal İşler Müdürlüğünde, 4734 sayılı Devlet İhale Kanunun 21/b maddesine göre pazarlık usulünde yapıldığını söyledi. Yangın sonrası gereken işlemlerin başlatıldığını, devletin bakanının derhal talimat verdiğini ve çalışmaların başladığını söyleyen Ali Boğa, planlandığı gibi 16 derslikli Karaçulha Çok Programlı Lisesi’nin ihale sonrası yapım işinin çok hızlı şekilde tamamlanacağını ifade etti.
İhalede 180 gün olarak belirtilen iş bitim süresiyle ilgili müteahhit firma yetkilileriyle görüşeceğini ve süreyi öne almaya çalışacaklarını ifade eden Ali Boğa, “Öğrencilerimizi mağdur etmeyeceğiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.