Yanan okula Devecilerden 15 bin « Hamle Gazetesi

Yanan okula Devecilerden 15 bin

Bu haber 08 Mayıs 2013 - 18:11 'de eklendi ve 794 kez görüntülendi.

yananokuladevecilerden151321654613 Nisan Çarşamba günü elektrik kontağından çıkan yangında tamamen yanan Karaçulha Çok Programlı Lisesi’nin B Bloğu’nun yeniden yapılabilmesi için devlet ve hayırsever desteği beklenirken, Karaçulha Beldesi Deve Güreşleri Ağası, Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı’nın eşi Şerife Çaylı, deve güreşleri ağalık ücreti olan 15 Bin TL’yi bu okula bağışladı.
Haber Merkezi
Belediye Başkanı Yusuf Çaylı ile birlikte Karaçulha Çok Programlı Lisesi’ne gelen Şerife Çaylı, öğrenciler tarafından coşkulu bir şekilde karşılandı.
Öğrencilere hitaben kısa bir konuşma yapan Deve Güreşi Ağası Şerife Çaylı, bu yangın nedeniyle çok üzüntü duyduğunu ancak can kaybı olmamasının sevindirici olduğunu belirterek, “Deve güreşi ağalık ücreti olan 15 Bin TL’yi Okul Aile Birliği’ne teslim ettim. Okulun yapılması sırasında desteğimi sürdüreceğim. Eğitimi ve okulu çok seviyorum” dedi.
Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı da Şerife Hanım’ın okul yararına aldığı ağalığın ücretini teslim ettiğini söyleyerek, “Biz eğitime destek olmaya devam edeceğiz” dedi.
Öğrencilerin ‘en büyük başkan bizim başkan’ sloganları attığı törenden sonra Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Canözü de öğrencilerin yangında pek çok eşyasının yandığını, bir kermes düzenlediklerini ve Bin 500 TL gelir elde edildiğini söyleyerek, “Şerife Çaylı hanımefendinin bu desteğinin öncü olmasını istiyoruz. Tüm hayırseverlerden okulumuzun yapımı için destek bekliyoruz” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.