Yalı Lions’tan Basın Bayramı

Bu haber 24 Temmuz 2013 - 21:43 'de eklendi ve 845 kez görüntülendi.

yaliyionsiftar1321641313213213Marmaris Yalı Lions Kulübü; 24 Temmuz Türk Basınından Sansürün Kaldırılışının 105. Yıl Dönümü ve Basın Bayramı nedeniyle, basın mensuplarına özel bir iftar yemeği verdi.

Haber Merkezi
Marmaris Yalı Lions Kulübü; 24 Temmuz Türk Basınından Sansürün Kaldırılışının 105. Yıl Dönümü ve Basın Bayramı nedeniyle, basın mensuplarına özel bir iftar yemeği verdi. Marmaris Yat Limanı Mercan Restaurant ev sahipliğinde, gerçekleşen davette Marmaris tarihinde bir ilk yaşandı ve bugüne kadar sürekli çalışan ve özellikle protokol masalarını takip eden gazeteciler, A Protokol Üyeleri oldu.
Hoş sohbet içerisinde gerçekleşen yemekte; Marmaris yerelinin emekçi basın çalışanları ilk kez haber yaparken haber olmanın keyfini yaşadılar.
Romanyalı sokak çalgıcısı Aleksandra’nın da sürpriz bir şekilde Akordiyon’u ile yaptığı müzikle renk kattığı, yemekte söz alan Marmaris Yalı Lions Kulübü başkanı Aydan Düzenli Erkefeli konuşmasında; “ Öncelikle hepinizin, kutsal Ramazan Ayı’nızı kutluyoruz. Bugün burada; yılın her günü yanımızda olan siz değerli basınımızla birlikte olarak, iftar soframızı paylaşmak istedik. Bugün için her ne kadar basın özgürlüğü hala kısıtlanmaya çalışılıyorsa da, siz çok değerli sevgili basın emekçisi arkadaşlarımız görevinizi en iyi şekilde yapmak için uğraşıyor halka gerçekleri anlatıyorsunuz. 24 temmuz bilindiği gibi; Kurtuluş Savaşı’mızın Zafer belgesi olan, Lozan Barış Antlaşması’nın da 90. Yıldönümüdür ve ülkemizin bağımsızlığını, ülkemizde gözü olan diğer uluslara, devletlere kanıtlamıştır. Kısaca bugün burada hem emekçi özgürlükçü basınımızın bayramını ve Türkiye Cumhuriyetimizin bağımsızlığını bir kez hatırlıyor, gurur duyuyoruz.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.