Who sağlıktaki stoklama sistemini inceledi « Hamle Gazetesi

Who sağlıktaki stoklama sistemini inceledi

Bu haber 14 Haziran 2016 - 0:12 'de eklendi ve 460 kez görüntülendi.

WHO SAĞLIKTAKİ STOKLAMA SİSTEMİNİ İNCELEDİ MUĞLA’DA AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİ VE AŞI STOK DEPOLARINI ZİYARET EDEN DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ SİSTEM MÜKEMMEL KENDİ ÜLKEMİZDE DE GÖRMEK İSTERİZ”Dünya Sağlık Örgütü (WHO)’da gelen heyet Muğla Halk Sağlığı Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, aşılama ve depolama sistemleri hakkında bilgiler aldılar.

Haber Merkezi

Dünya Sağlık Örgütü (WHO)’da gelen heyet Muğla Halk Sağlığı Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, aşılama ve depolama sistemleri hakkında bilgiler aldılar.

Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Nuri Ceyhan tarafından karşılanan heyete, Muğla Bulaşıcı Hastalıklar Kontrol Programları Şube Müdürü Dr. Deniz Mülayim tarafından ‘Genişletilmiş Bağışıklama Programı’ ve ‘Aşı Stok ve Isı Takip Sistemi’ hakkında sunum yaptı. Sunum sonrası Müdürlük aşı depoları, aşı dolapları ve aşı nakil aracı tanıtıldı.
Dünya Sağlık Örgütü ülkemizde uygulanan aşıların güvenirliliği, saklama koşulları ve uygulanması ile ilgili bilgi almak için gelen 17 kişilik heyet, Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesindeki aşı depolarının gözlemlenmesi ve aşıların lojistiğinin nasıl sağlandığı, aşı dağıtımlarının nasıl yapıldığını ve aşı dağıtımında kullanılan soğuk zincir aracını da incelediler.
Halk Sağlığı Müdürlüğü’ndeki ziyaretlerini tamamlayan heyet Menteşe’deki Aile Sağlığı Merkezleri’ni ziyaret ettiler. Yapılan aşı çalışmalarının güvenilir ve sağlıklı ortamlarda yapıldığı sonucuna varan Dünya Sağlık Örgütü ekibi, aşı stok ve soğuk zincir takip sisteminin işleyişinin mükemmel olduğunu belirttiler.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.