Vitamin dolu örnek proje

Bu haber 24 Şubat 2018 - 0:59 'de eklendi ve 435 kez görüntülendi.

Marmaris ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Meyvemi Yiyorum, Sağlıklı Büyüyorum” projesi ile öğrencilere hem sağlıklı beslenmenin önemi anlatılıyor hem de portakal dağıtılıyor.
Geçtiğimiz hafta başlatılan proje ile sağlıklı nesiller yetiştirme hedefleniyor. Bugün Şehit Ahmet Benler İlkokulu’nda düzenlenen etkinlikte anasınıfı öğrencilerine İlçe Tarım Müdürü yetkilileri meyveler hakkında ve sağlıklı beslenme konusunda bilgiler verdi. Anasınıfı öğrencilerini kapsayan proje kapsamında bahçelerde dalından toplanan portakallar öğrencilere dağıtıldı. Proje dâhilinde ilçede bulunan 1200 anasınıfı öğrencisine meyve dağıtılması hedefleniyor. Öğrencilere dağıtılan portakalları Ak Parti Marmaris İlçe Teşkilatı temin ediyor. Etkinliğe Marmaris Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Osman Ülgen, İlçe Tarım Müdürlüğü yetkileri ve öğrenciler katıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan proje hakkında bilgi verdi. Aldoğan, “Müdürlüğümüz, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Ak Parti İlçe Teşkilatı’nın maddi, manevi desteğiyle dalından koparılmış taze portakalları yaklaşık 1200 öğrencimizle buluşturmayı hedefledik. Projedeki amacımız, öğrencilerimizin meyve yeme alışkanlığına ve sağlıklı beslenmelerine katkı sağlamaktır” dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.