Vekillerin Ankara mesaisi

Bu haber 28 Temmuz 2018 - 4:01 'de eklendi ve 608 kez görüntülendi.

 

Muğla AK Parti Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir, Bakanlık ziyaretlerine devam ediyor.

Sultan Kocakulak

Muğla AK Parti Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir, Bakanlık ziyaretlerine devam ediyor. Gökcan ve Demir; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’ı ziyaret etti. Ziyaretlerde Gökcan ve Demir’e Muğla Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan ve Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir ile Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz eşlik etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret eden Gökcan, Demir ve beraberindekiler

kıyı kanunundan dolayı imar planı yapılamaması, Muğla’da korunan alanların aynı zamanda ÖÇK, Milli Park, Sulak Alan, Arkeolojik Sit, Tabiat Parkı, Kentsel Sit olduğundan dolayı kurumlar arası yetki karmaşası yaşanması, SİT alanları ve imar barışı gibi konular ele alındı.

Gökcan ve Demir, ÖÇK ve sit alanlarından kaynaklı olarak Muğla’da imar sorunu ve konut açığı yaşandığını belirterek; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a Muğla’nın özel bir il olduğunu, özellikle imar ve yapılaşmada ciddi sorunlar yaşandığını, hemşerilerimizin bu sorunlarının çözümü için destek istediklerini ifade etti.

İmar barışı ile vatandaşların önemli bir sorununun çözüldüğünü, bu durumun hem vatandaşın hem de devletin yararına olduğunu söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum; ancak kaçak yapılaşmalara ve fırsatçılara asla izin verilmeyeceğini vurguladı.

Turizm Bakanına davet

AK Parti Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir, Muğla heyeti daha sonra Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’u makamında ziyaret etti.

Kültür ve Turizm Bakanına yapılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’la yapılan görüşmede Gökcan ve Demir; Muğla’nın dünya turizminde hak ettiği noktaya gelebilmesi ve marka değerinin daha da artması için ciddi projelere ve daha etkin bir tanıtıma ihtiyaç duyulduğunu, bu konuda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’dan destek istediklerini ifade ettiler.

Ziyaretle ilgili olarak ortak açıklama yapan Gökcan ve Demir; “Bakanımızı Muğla’ya davet ettik, kendileri bir iki hafta içinde Muğla’yı ziyaret edecek ve ilimizde ilgili tüm kurum ve kuruluş temsilcileri ile bir toplantı yaparak, Muğla’ya destek olacak” şeklinde konuştular.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’u ziyaret eden Gökcan ve Demir ile beraberindeki heyet daha sonra TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ile de bir araya geldi.

TOKİ evleri

Gökcan ve Demir, TOKİ Başkanı ile Muğla adına çok verimli ve yararlı bir görüşme yaptıklarını belirterek, “İlimizde devam eden ve planlanan projeleri ele aldık. İhtiyaç duyulan ilçelerimizde de TOKİ projeleri geliştirilmesini görüştük. Köyceğiz ve Kavaklıdere ilçelerimizde planlanan projeler üzerinde mutabık kaldık. Menteşe’de devam eden konutların da en kısa sürede tamamlanarak hak sahiplerine teslim edileceği müjdesini veriyoruz” dedi.

Ak Parti Muğla Milletvekilleri Gökcan ve Demir; ekonomik, sosyal ve kültürel alandaki yatırımlara öncelik ve büyük önem verdiklerini belirterek, Muğla’nın daha da gelişmesi, yatırım ve hizmet anlamında daha fazla pay alması için büyük çaba harcadıklarını ifade ettiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.