Vekile tetanos aşısı « Hamle Gazetesi

Vekile tetanos aşısı

Bu haber 10 Mayıs 2013 - 19:04 'de eklendi ve 851 kez görüntülendi.

vekiletetenaz1231346413Halk Sağlığı Muğla İl Müdürlüğü tarafından Aşı Haftası etkinlikleri kapsamında ilk gün Muğla Milletvekili, İl müdürleri ve basın mensuplarına difteri tetanos, KKK ve Hepatit B aşısı yapıldı.
Haber Merkezi
Halk Sağlığı İl Müdürlüğü binasında gerçekleşen Aşı Haftası törenine AK Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden, Sağlık İl Müdürü Dr. Cihan Tekin, Halk Sağlığı İl Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Nuri Ceyhan, İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar katıldı. Aşı haftası ile ilgili bilgi veren Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Cihan Tekin, “Aşılama, aşı ile önlenebilir hastalıklar için enfeksiyon kontrol önlemlerinin ilk adımıdır. Aşı ile korunabilir hastalıklar için çocukluk döneminde başlayan aşılama programlarına erişkin döneminde de devam etmek gerekir” dedi.
Aşı Haftası nedeniyle törene katılan AK Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden, İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar ve basın mensuplarına Halk Sağlığı İl Müdürlüğü sağlık ekibi tarafından difteri tetanos, Hepatit B ve Kızamık Kızamıkçık Kabakulak (KKK) aşısı yapıldı.
Tekerleğe eli sıkışan bebeğin 3 parmağı koptu
Milas’ta, çalışır vaziyetteki motosikletin tekerleğine elini sıkıştıran 21 aylık bebeğin, sol elinin üç parmağı koptu. Minik Enis, tedavi için İzmir’e sevk edildi.
Haber Merkezi
Milas ilçesine bağlı Kultak köyünde, asker eğlencesi için Bodrum’a bağlı Mumcular beldesinden ailesiyle gezmeye gelen 21 aylık bebek Enis, dikkatsizliğin kurbanı oldu. Çalışır vaziyetteki motosikletin arka tekerleğini tutmaya çalışan minik Enis, bir anda kanlar içinde ağlayarak çevredekilerin dikkatini çekti.
Çevredekilerin koşuşturması ile sakinleştirilmeye çalışan minik bebek, Ören Beldesi 112 Sağlık Noktası ekiplerinin ilk müdahalesiyle 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Buradaki steril çalışmaları ve kontrollerinin ardından bebeğin, kopan organları ile birlikte İzmir’e sevk edildiği öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.