Vekil Boğa’dan evlatlarına altın sözler « Hamle Gazetesi

Vekil Boğa’dan evlatlarına altın sözler

Bu haber 14 Haziran 2014 - 12:38 'de eklendi ve 552 kez görüntülendi.

veklbogaAk Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, Babalar Günü nedeniyle 3 çocuğu için yazdığı mesajını kamuoyu ile paylaştı. 3 çocuğuna altın değerinde nasihatlarda bulunan Boğa, “Bir babanın evladına bırakacağı en güzel miras güzel terbiye ve edeptir” dedi.

Kadir Tamer

Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, Babalar Günü nedeniyle 3 çocuğu için yazdığı mesajını kamuoyu ile paylaştı.

Çocuklarına dünyaya sadece bulundukları yerden ve ve dar bir gözlükle bakmamaları gerektiği nasihatını veren Boğa mesajında, “Sevgili yavrum, bil ki, ölümün sahibi yaşayışın da sahibidir; yaratan öldürendir; yok eden tekrar diriltendir; dert veren derdi giderendir. Dünyaya basiretle bakan ve dünya halini bilen kimseler yıkık dökük bir yerden, gelişmiş, huzurlu bir beldeye gitmeye karar verip yola düşen topluluğa benzerler. Onlar sonunda yerleşecekleri o güzel beldeye ulaşmak için yolun zahmetine katlanırlar. Dostların ayrılığına dayanırlar, yolculuğun uyku ve yiyecek sıkıntısı gibi birçok güçlüklerine sabrederler. Onlar bunların hiç birisinden herhangi bir acı duymaz ve bu yolculuğun masrafını zarar ve ziyan olarak kabul etmezler. Dünyaya sadece bulunduğun yerden ve dar bir gözlükle bakma. Etraflıca tetkik et, araştır, farklı düşünenleri anlamaya çalış, onlardan alman gerekenleri al ki, gerçeği daha net görebilesin. İlk bakışta gördüklerinden fazlalıkları sıyır, süslerinden arındır, ambalajlarından çıkart. Zira gerçek her zaman yalındır, basittir. Gerçeği algılamamızı zorlaştıran menfaat peşinde koşan satıcılar ve kibirlenen insanlardır” ifadelerini kullandı.

Boğa’nın me3sajı şöyle devam etti:

“Bil ki, önünde uzak mı uzak, çetin mi çetin ve oldukça zor bir yol var; o yol için hazırlıklı olmaktan başka çaren yok. Gücün yettiği kadar azık al ve sırtındaki yükünü hafiflet. Gücünün üstünde olan yükü yüklenme. Yüklenirsen sana ağırlık verir, vebal getirir. Senin azığını yüklenecek ve muhtaç olduğunda sana geri verecek yoksul birisini buldun mu bunu ganimet bil. Durumun iyiyken senden borç isteyen bir kimseyi ganimet bil; ödeme vaktini de darlığa düştüğün zamana bırak. Uzmanı olduğun konularda bile kendini alim sanma ki, bildiğin bir şeyle karşılaştığında onu büyük saymayasın. Çünkü alim bir kimse bildiğini, bilmedikleri şeyler karşısında pek az görür. Cahil kimseyse bütün cehaletiyle birlikte kendisini alim sayar; oyunu, düşüncesini yeterli görür; daima alimlerden uzaklaşır; onları ayıplayıp durur; fikrine karşı çıkanları hata ettin diyerek dışlar; bilmediği her şeyi sapıklık sayar; bilmediği bir meseleyle karşılaştığında onu inkar eder ya da yalanlar. Bil ki, dünya ve ahiret hazineleri elinde olan, sana dua etmek için izin vermiş, icabet edeceğini de vaat etmiştir. O şefkatlidir. Seninle kendi arasına bir tercüman koymamış, bir perde de çekmemiştir. Kötü bir iş işlersen, tövbe etmekten men etmemiştir seni; pişmanlık duyup döndükten sonra kınamamıştır seni; azabını hemencecik göndererek cezalandırmamıştır. Rezalete yöneldiğin bir yerde seni rezil etmemiştir; işlediğin suç yüzünden seni eleştirip sıkıntıda bırakmamıştır. Yaptığın bir kötülüğü bir günah saymış; işlediğin iyiliği ise on kat olarak hesaplamıştır. O halde bu kadar nimeti elinin tersiyle itme. Yüreğini geniş tut, sevgiyle doldur. Unutma ki etrafındaki her insan yaratıcıdan bir parçadır ve her biri bir ayettir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Mehmet Keza KUNDAKÇI 16 Haziran 2014 / 10:59

Sayın çok değerli vekilim,biraz da bize nasihaat verseniz,DIŞ TİCARET’in ülkemizdeki duayenlerinden birisi olarak,şu NAR,NARENCİYE işine bi el atsanız, GERÇİ SİZİN İŞİNİZ GÜCÜNÜZ ÇOKTUR,ÇOK MEŞGUL ve YOĞUNSUNUZDUR,AMA bi zahmet etsenzi,,,,,
bir de AYRICA şu hep bir tarafında AKaPe’li arkadaşlarınızın olduğu,usulsüz olduğu iddia edilen İHALELİ8NEMALI….) işler hususunda ne oluyor,size oy veren HEMEŞERİLERİNİZİN HAKKI NE OLUYOR,BAŞLARINA BİR ŞEY GELMESİN BU HAKLARIN TECAVÜZE FİLAN UĞRAMASIN DİYE bi baksanz,

ALLAH RIZASI İÇİN,OYUNU ALDIĞIN VATANDAŞIN DERDİNE Bİ BAKSAN,
YOKSA,
OY HAKKI KUL HAKKIDIR,
YARINNAHRETTE DE….
HESABI VAR….