Vasiyeti yerine getirildi

Bu haber 17 Nisan 2014 - 20:53 'de eklendi ve 1.153 kez görüntülendi.

vasiyetyerine65615165165Muğla’nın Marmaris ilçesinde 50 gün önce Müslüman olan ve kanserden tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Salih Walter, vasiyeti üzerine İslami kurallara göre defnedildi.

Haber Merkezi

Muğla’nın Marmaris ilçesinde 50 gün önce Müslüman olan ve kanserden tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Alman Salih Walter, vasiyeti üzerine İslami kurallara göre defnedildi.

Bernd Herbert Walter, Almanya’da emekli olduktan sonra 3 çocuğu ve boşandığı eşini geride bırakarak, 15 yıl önce Marmaris İlçesi’ne bağlı Orhaniye Mahallesi’ne yerleşti. Yalnız yaşamaya başlayan 73 yaşındaki Walter, mahalle halkı tarafından da çok sevildi. Walter, 2 ay önce köydeki dostlarına Müslüman olmak istediğini söyleyerek, İlçe Müftülüğü’ne başvurdu. Kelime-i Şahadet getirerek Müslüman olan Walter, Salih ismini aldı. Salih Walter, 2 ay önce kanser hastalığına yakalandığını öğrendi. Tedavisine başlanan Walter, ölmeden önce notere gidip vasiyetini yazdırdı ve Beldibi’ndeki Müslüman mezarlığına defnedilmesini istedi. Özel bir hastanede tedavisini sürdüren Walter, geçtiğimiz gün hayatını kaybetti. Salih Walter, vasiyeti üzerine İslami kurallara göre defnedildi.

Walter için eski camide cenaze töreni düzenlendi. Halk arasında ‘Bisikletli Alman’ olarak tanınan Walter’in cenazesine aralarında AK Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk’ün de aralarında bulunduğu çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze namazını kıldıran Marmaris Müftüsü Hasan Ersöz, dünya hayatının bir imtihan alanı olduğunu belirterek, “Bir insan için önemli olan, ömrünü Müslüman olarak tamamlamaktır. Arada gelgitler olsa bile insan ölürken inanarak Kelime-i Şahadet getirirse cennete girer. Salih kardeşimiz de şahitlerin yanında Kelime-i Şahadet getirdi. Bundan dolayı kendisini tebrik ediyor ve İslami usullere göre son yolculuğuna uğurluyoruz” dedi.

Cenaze namazının ardından Walter, vasiyeti üzerine Beldibi Mezarlığı’nda toprağa verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
MÜŞTEBA KARAMANOĞLU 18 Nisan 2014 / 12:59

SALİH WALTER HEMŞERİMİZE ALLAH TAN RAHME T EŞ DOST TANIDIK AKRABALARINA MARMARIS,LILERE BELDİBI, NDEKI HEMŞERİLERİME BAŞ SAĞLIĞI VE SABIRLAR DİLERİM.