Vasiyeti Yerine Getirildi

Bu haber 24 Nisan 2014 - 21:41 'de eklendi ve 1.442 kez görüntülendi.

cenaze65165615165Muğla Özel Yücelen Hastanesi’nde beyin ölümü gerçekleştikten sonra ailesi tarafından organları bağışlanan ancak kalbinin durması nedeniyle sadece göz korneaları alınan 61 yaşında ki İngiliz vatandaşı Stephan Cecil Boulton vasiyeti üzerine 10 yıldır yaşadığı Köyceğiz’de İslami kurallara göre toprağa verildi. İslami kurallara göre toprağa verilen Stephan Cecil Boulton için düzenlenen cenaze törenine ailesinin yanı sıra çok sayıda Türk dostu katıldı.

Haber Merkezi

Muğla Özel Yücelen Hastanesi’nde beyin ölümü gerçekleştikten sonra ailesi tarafından organları bağışlanan ancak kalbinin durması nedeniyle sadece göz korneaları alınan 61 yaşında ki İngiliz vatandaşı Stephan Cecil Boulton vasiyeti üzerine 10 yıldır yaşadığı Köyceğiz’de İslami kurallara göre toprağa verildi. Eşi Paula Stephan Cecil Boulton’a rahatsızlanmadan 10 gün önce eşine vasiyet olarak bıraktığı organlarım bağışlansın ve beni İslam kurallarına göre toprağa verin vasiyeti yerine getirildi.

Mezarına gül döktü

Stephan Cecil Boulton cenaze törenine Köyceğiz’de yaşayan yerleşik yabancılar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Stephan Cecil Boulton tabutu Müslüman vatandaşlar tarafından omuzlar üzerinde Köyceğiz İlçesi’ne bağlı Toparlar Mahallesinde bulunan mezarlığıa getirildi. Cenazenin toprağa verildiği sırada Stephan Cecil Boulton’un eşi Paula Boulton hem mezarın içerisine hem de mezarın üstüne sepet içiresinde getirdiği kırmızı gülleri döktü. Cenazeye katılan yabancılar ve vatandaşlar dua etti. Paula Boulton “Çok üzgünüm. Fazla konuşmak istemiyorum. Eşim Köyceğiz’i ve Türkiye’yi çok seviyordu. Vasiyeti Müslüman gibi gömülmekti. Bu vasiyetini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Cenazeye katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Muğla Yöresinde Yaşayan Yabancılar Dayanışma Derneği Başkanı Halil Karanfiloğlu ise,  “Stephan çok değerli bir insandı. Köyceğiz’i ve Türkleri çok seviyordu. 10 yıldır burada yaşıyorlar. Türkçe öğrenmek için kurslara gidiyordu. Vasiyeti bir Müslüman gibi gömülmekti. Vasiyetini yerine getirdik” dedi.

10 yıl önce Köyceğiz’e yerleşti

İngiliz vatandaşı emekli hava astsubayı olan Stephan Cecil Boulton eşiyle birlikte 10 yıl önce tatil için Muğla’nın Köyceğiz ilçesine tatile geldi. Köyceğiz’e hayran kalan çift buraya yerleşme kararı aldı. 5 yıl önce Stephan Cecil Boulton’ın beyin kanseri olduğu ortaya çıktı. Son 5 yıl içerisinde 2 ameliyat geçiren Boulton geçtiğimiz hafta rahatsızlanarak Muğla’da Özel Yücelen Hastanesi’nde tedaviye alındı. 5 gün hastanede kalan Stephan Cecil Boulton yoğun bakım ünitesinde verdiği yaşam mücadelesini kaybetti ve beyin ölümü gerçekleşti. Vasiyet üzerine Paula Boulton kocasının yüzü dahil tüm organlarını bağışlama kararı aldı. Organ bekleyen hastaların belirlenmesi için başlayan çalışmalar sırasında Stephan Cecil Boulton kalbi durunca sadece göz korneaları alınabildi.

Türkçe kurs alıyordu

10 yıldır eşiyle birlikte Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde yaşayan Stephan Cecil Boulton haftada bir gün Türkçe öğrenmek için eşiyle birlikte kurs alıyordu. Aynı zamanda Türk Vatandaşı olmak için müracaatta bulunmuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Müşteba Karamanoğlu 25 Nisan 2014 / 13:48

ALLAH RAHMET EYLESİN.CENNET MEKAN OLSUN .EŞ DOST TANIDIK AKRABALARINA BAŞ SAĞLIĞI VE SABIRLAR DİLEİRM .MÜSLÜMA USÜLÜNE GÖRE TOPRAĞA VERİLDİ VASIYETI YERINE GETIRILDI. CENAZESİNDE BULUNMAK BANADA NASİP OLDU . .TÜRK DOSTU STEPHEN ,İ UNUTMAYACAĞIZ.