Varol Çakmak: “Yatağan’ın Çehresini Değiştireceğim”

Bu haber 23 Ocak 2014 - 0:00 'de eklendi ve 1.412 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin KOCABIYIK
Yatağan’da ilk seçim bürosunu açan MHP Belediye Başkan Adayı emekli öğretmen Varol Çakmak oldu. CHP ve AKP’de belediye başkan adaylarının hala atanmaması, her iki partinin üyelerinin acaba adaylar ne zaman atanacak sorusu sürekli akıllarında. Yoksa seçimlere bir ay kala mı açıklama yapılacak diye bir hayli konuşmaların olduğu söyleniyor. Eski AKP İlçe Başkanı Makine Mühendisi Mustafa Toksöz’ün atandığı söylense de bu konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yok. CHP ise hala bir çıkmazın içinde. Belediye başkan adayı iki aydan bu yana ha bugün ha yarın atama olacak diye beklenirken, bunun başka bir bahara kaldığı söyleniyor. Yani 20 gün sonrasına açıklanacağı konuşuluyor.
Tabi CHP’nin aday adayları ise önceki yazımda da söylediğim gibi aday adayı olduklarına bin pişmanlar. Çünkü onlarda her gün atanacakları günü merakla bekliyorlar. CHP’nin 8 aday adayı var. MHP ise Belediye Başkan adayını iki ay önceden belirlemişti. Adı Varol Çakmak, 5 yıl önceki yerel seçimlerde de yine belediye başkan adayı olmuş az bir oy farkıyla seçimi kaybetmişti. Yatağan gibi sosyal demokrat bir İlçede MHP adayı Varol Çakmak’ın bu kadar fazla oy almasının altında da kişiliği ve yapısından kaynaklandığı dile getirilmişti.
5 yıl önce yapılan seçimlerde Yatağan’da bir hayli hareketlilik olmuştu. Bu dönem yine MHP adayı olarak çıkarılan eğitimci Varol Çakmak, ilçede olsun köylerde olsun saygın bir kişiliği ile tanınır ve bilinir. Öyle olduğu için öğretmen camiasından olsun vatandaşlar tarafından olsun sevilen renkli bir simadır Yatağan MHP adayı Varol Çakmak hocamız.
Yazımın başında da söylediğim gibi MHP’nin haricinde hiçbir parti aday adayları belirlenmediği için seçim bürolarını açmadılar. AKP’de de aynı sessizlik sürüyor. Ama MHP’nin Belediye Başkan Adayı eğitimci Varol Çakmak ise elini çabuk tutup, üzerinde kendi fotoğrafı olan seçim aracı cadde üzerlerinde, parti binası önünde Varol Çakmak posterleri ana caddede MHP bayrakları ile donatılması ilçeye bir hareketlilik getirdi. Sayın Çakmak çarşı içinde ana cadde üzerinde de açtığı seçim bürosunu, partililerin gelip gittiği bir yer haline getirdi. Yani tam anlamıyla Yatağan’da MHP bayrakları ile donatılmış yol üzerinden gelen geçen vatandaşlar mutlaka seçim bürosuna uğrayıp MHP’nin Belediye Başkan Adayı Varol Çakmak’ı kutlamaktalar. Gazetemize görüşlerini açıklayan başkan adayı Varol Çakmak, “Yatağan halkı ile iç içeyim. Hele eğitim camiası benimle birlikte olduğunu gösteriyor. Seçimlere kısa bir süre kala bir seçim bürosu açtık. Birde seçim arabası aldık. MHP bayrakları ile caddeyi donattık. Önemli olan seçimi alıp Yatağan halkına nasıl bir belediyecilik olduğunu göstermek olacak. Güçlü bir meclis üyeleri ile birlikte Yatağan’ın çehresini değiştirmek için yola çıktık” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.